Platnost příspěvku skončila 31. 8. 2023!

Nejlepší disertační práce za EKF v roce 2020 - PROGRES 3

Ekonomická fakulta VŠB-TUO získala hned 2 místa v soutěži o nejlepší disertační práci roku 2020 v kategorii Ekonomie a finance v rámci konsorcia PROGRES 3.

Za Ekonomickou fakultu se v roce 2020 v kategorii Ekonomie a finance na 1. místě umístila Ing. Hana Dvořáčková, Ph.D. s disertační prací na téma Dispoziční efekt v kontextu experimentálního obchodování na vysoce likvidních finančních trzích a 3. místo získala Ing. Adéla Špačková, Ph.D. s názvem disertační práce Modelování pojistných škod v oblasti havarijního pojištění.

Konsorcium PROGRES 3

Hlavním posláním konsorcia PROGRES 3 (dále jen „konsorcium“) je vytváření vazeb mezi univerzitami Moravskoslezského kraje, Žilinského kraje, Trenčianského kraje, Banskobystrického kraje a Slezského a Opolského vojvodství, pokud jde o vědecký výzkum a inovace. Cílem těchto vazeb je vytvořit koncentraci výzkumných a inovačních kapacit; tato koncentrace usnadní efektivnější plánování, řízení a praktické provádění výzkumných projektů a jejich technických aplikací. Konsorcium vytvoří nezbytné podmínky pro intenzivní sdílení výsledků výzkumu a zkušeností s aktivitami založenými na inovacích a doplní evropské seskupení pro územní spolupráci (EGTC) TRITIA, které existuje na úrovni vnitrostátních ministerstev.

Konsorcium vytvoří podmínky, které regionům zapojeným do Konsorcia umožní dosáhnout vyšší konkurenceschopnosti.

Kompletní výsledky soutěže jsou zveřejněny na stránkách PROGRES 3

Vloženo: 9. 8. 2021