Platnost příspěvku skončila 31. 8. 2023!

Mineralogické setkání 2021

9. 10. 2021, 9:00 - 14:30
 Aula VŠB -TUO
Mineralogické setkání 2021
Mineralogické setkání spojené s prodejní výstavou minerálů, fosilií a šperků se uskuteční v sobotu 9. října 2021 v aule VŠB – Technické univerzity Ostrava v Ostravě - Porubě. V atriu auly bude po dobu akce probíhat doprovodný program GEOLOG V AKCI (geohrátky,leštění kamenů, rýžování, georadar a mnoho dalších aktivit). Zdarma budou otevřeny sbírky Geologického pavilonu.

Akce se účastní několik desítek vystavovatelů a návštěvníci tak mají možnost získat špičkové minerály, drahé kameny i fosilie z celého světa. Nedílnou součástí nabídky vystavovatelů jsou také originální šperky vyráběné s využitím kamenů, či další dekorační předměty z nerostů.

Nabídka přírodnin a výrobků z nich je samozřejmě velká i přes e-shopy, nicméně se nic nevyrovná tomu, vidět tyto věci na vlastní oči.

Cílem setkání, jak již sám název vypovídá, je především také snaha umožnit setkávání obdivovatelů nerostné říše, ať již z řad profesních odborníků či naprostých laiků z řad veřejnosti. Neživá příroda člověka přitahuje odjakživa, ať již pro svou krásu nebo využitelnost.

Akce se bude konat s ohledem na protiepidemická opatření.

49.830730387348396N; 18.16303610052489E
Vloženo: 17. 8. 2021