Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku
Platnost příspěvku skončila 7. 9. 2022!

Florbalisti VŠB-TUO jsou akademičtí mistři ČR 2021

Jeden z nejúspěšnějších kolektivních týmů současnosti v České republice v neděli reprezentoval naši univerzitu na probíhajících akademických hrách a po velmi dramatickém průběhu utkání získal titul AKADEMICKÝ MISTR ČESKÉ REPUBLIKY 2021. Florbalisti tím navázali na své předchozí výsledky z předešlých let a obhájili mistrovský titul z roku 2019 (2020 se AH nekonaly).

V základní skupině se nejprve utkali s domácím týmem UPOL (UP Olomouc) a po remíze 6:6 vyhráli nad Masarykovou univerzitou (MU) 8:6. Z prvního místa tak postoupili do semifinále, kde narazili na ČVUT Praha. Po vítezství 9:3 postoupili do finále, kde je čekala odveta s Masarykovou univerzitou. MU vstoupila do finále běžně nevídaným způsobem a po několika minutách vedla 7:1 po těžko chytatelných střelách. Naši reprezentanti se však „psychicky nesložili“, utkání takzvaně nezabalili, ale naopak se namotivovali doslova k bezchybnému výkonu. Soupeře zamkli na jejich půlce, vytvořili si trvalý tlak, ostřelovali bránu a postupně snižovali náskok soupeře. Zároveň soupeře nepouštěli k žádným střelám a když už se nějaká šance objevila, vychytal je pak už bezchybný brankář Petr Gurkovský. V poslední sekundě finále se mohl rozhodujícím gólem rozloučit se školou dlouholetý univerzitní reprezentant Marek Bräuer, ale po celé finálové utkání skvělý brankář MU předvedl excelentní zákrok. Rozhodlo tak až prodloužení a v něm Michal Sládek vítězným gólem. Poděkování patří všem hráčů, kteří reprezentovali – mnozí přijeli jen na 2 utkání, ale všichni přijali své role včetně kapitána Václava Šimčíka a podali skvělý kolektivní výkon.

Gratulace a děkujeme!!!

„Děkuji všem hráčů-studentům, kteří na turnaji nastoupili a smekám pomyslný „klobouk“ dolů před všemi hráči, kteří zejména ve druhé části finále předvedli jeden nejlepších výkonů na akademické půdě, když postupně trpělivou hrou otočili nepříznivý stav 1:7 a vyhráli v prodloužení 8:7. Taky bych touto cestou chtěl poděkovat trenérům i vedení klubů, zejména 1.SC Tempish Vítkovice za uvolnění hráčů- studentů, bez nichž by tyto úspěchy nebyly možné. Letošní termín konání AH je pro sportovce opravdu nešťastný.  Klukům přeji hodně štěstí na sportovní i akademické půdě a doufám, že získají ceněný „double“ jako v roce 2019, kdy byli „Akademičtí mistři ČR“ a rovněž získali titul „Mistra ČR“. Všechny univerzity mají ve svých řadách několik hráčů ze superligy, ale je třeba uznat, že je obrovský rozdíl mezi nimi a našimi „reprezentanty“, kteří patří mezi nejlepší hráče superligy (Marek Bräuer, Rostislav Gattnar, Michal Sládek) a někteří jsou dokonce i ve výběru reprezentace České republiky (Jiří Besta a Matyáš Šindler). Pro mě jako „trenéra“ a myslím si, že i pro ostatní spoluhráče, je to čest být na střídačce s takovými hráči.“ Řekl trenér Roman Vala.

Vloženo: 7. 9. 2021
Kategorie:  Aktuality
Útvar: 713 - Institut tělesné výchovy a sportu