Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku
Platnost příspěvku skončila 30. 9. 2022!

Úspěch VŠB-TUO na Českých akademických hrách 2021

Letošní 19. ročník Českých akademických her, které hostila Univerzita Palackého v Olomouci, je minulostí. ČAH jsou nejvyšší českou multisportovní studentskou soutěží organizovanou Českou asociací univerzitního sportu a pro každou českou univerzitu je účast prestižní záležitostí.

Ve všech vybraných sportech se bojuje o každý bod do soutěže univerzit a nejlepší může přece být jen jedna! O tituly akademických mistrů České republiky bojovali vysokoškolští sportovci v termínu 2. – 7. 9. 2021 v celkem 22 sportech a na startu se objevili také reprezentanti ČR - účastníci světových univerziád, akademických mistrovství světa nebo univerzitních mistrovství Evropy.

V celkovém hodnocení získali nejvíce bodů reprezentanti pořádající Univerzity Palackého Olomouc (145), druhá skončila Masarykova univerzita Brno (135) a třetí místo vybojovala Univerzita Karlova Praha (99). Sportovci VŠB-TUO získali celkem 43,5 bodu a obhájili tak 7.místo z r.2019, kdy se konaly ČAH v Brně naposledy (v r.2020 se ČAH z důvodu pandemie Covid-19 neuskutečnily).

VŠB-TUO reprezentovaly v Olomouci tři týmy v kolektivních sportech – florbal a futsal mužů a volejbal ženy, a dále 17 sportovců v individuálních sportech – atletice, beachvolejbalu, judo, orientačním běhu, plavání a stolním tenisu. V této početně velmi skromné výpravě dokázali naši studenti vybojovat 10 zlatých, 6 stříbrných a 7 bronzových medailí! Skvělý sportovní úspěch VŠB-TUO můžeme podtrhnout, když připočteme k tomuto výčtu další 3 zlaté, 1 stříbrnou a 4 bronzové medaile z Akademických mistrovství ČR 2021, které se konaly samostatně mimo Olomouc!

Kdo se tedy v dresu VŠB-TUO stal letošním Akademickým mistrem ČR? Tady je výčet našich šampiónů - florbalový tým mužů (kapitán Václav Šimčík), v plavání získal tři tituly a další dvě medaile Roman Procházka, ve stolním tenisu vybojoval dva tituly Tomáš Martinko (dvouhra) a spolu s Michalem Blinkou přidal titul ve čtyřhře, orientační běžec Jakub Glonek vybojoval akademický titul ve sprintu, v judo je akademickým mistrem Matěj Silvestr v kategorii do 100 kg, v beachvolejbalu žen získala titul  Kristýna Adamčíková a v běhu na 800 metrů je akademickou mistryní atletka Vendula Hluchá. Na samostatných AM ČR 2021 vybojovali tituly vzpěrači Veronika Volná a Martin Štraichl, a také alpský lyžař Michal Staszowski v obřím slalomu.

Kompletní výsledky všech dalších našich medailistů najdete na webu ČAUS. Příští již dvacátý ročník Českých akademických her bude hostit v r.2022 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích a rektor JČU Bohumil Jiroušek věří, že hry budou moci opět proběhnout v tradičním červnovém termínu.

Vloženo: 9. 9. 2021
Kategorie:  Aktuality
Zadal:  Administrátor
Útvar: 9920 - Vztahy s veřejností