Platnost příspěvku skončila 30. 9. 2022!

VŠB-TUO zmodernizovala vysokoškolské koleje, studenti nově mohou bydlet v malometrážních bytech

VŠB – Technická univerzita Ostrava v pondělí 20. září slavnostně otevírá budovu A porubských kolejí. Ta byla od června 2020 v rekonstrukci, která se týkala obnovy rozvodů vody a elektřiny, podlahových krytin anebo modernizace sociálních zařízení. Velkou novinkou jsou i malometrážní byty.

Právě 9 bytů 1+kk jsou největší novinkou. „Chtěli jsme, aby měli naši studenti větší soukromí. Uvědomujeme si trend posledních let, kterým je buď bydlet sám anebo ve dvou,“ dodává ředitel Ubytovacích služeb a stravovacích služeb VŠB-TUO Tomáš Otipka.

Rozšíření a změn se ale dočkal i Hotel Garni, hojně využívaný návštěvami univerzity i širokou veřejností. „Na hotelu přibylo 36 dvoulůžkových pokojů s přistýlkami a apartmány,“ dodává Otipka. Kromě toho bylo vytvořeno na budově A i 7 buněk pro imobilní osoby a v přízemí vzniklo technické zázemí s dílnami. Nově budou mít ubytovaní k dispozici i samoobslužnou prádelnu.

Rekonstrukce budovy A přispěla ke zvýšení kvality ubytování na VŠB-TUO. „Univerzita investovala zejména do vybavení – postelí, polic, lednic, hotelového nábytku, anebo studentských bytů,“ přibližuje Tomáš Otipka hlavní důvody rekonstrukce. Obnova a úpravy třináctipatrové budovy A stála přes 218 000 tis. Kč vč. DPH, univerzita část financování čerpala z dotací Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy a to ve výši 58 % způsobilých výdajů.

Zájem o koleje VŠB-TUO je vysoký, jsou plně obsazeny, celková kapacita je 2891 lůžek v 5 budovách. „Někteří studenti stále čekají, zda se jeden z našich pokojů neuvolní,“ uzavírá situaci Tomáš Otipka. Studenti nejvíce oceňují zasazení kolejí VŠB-TUO přímo v rámci porubského kampusu, blízkost sportovišť, stravování, lesoparku i dobrou dostupnost MHD.

Vloženo: 14. 9. 2021