Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku
Platnost příspěvku skončila 19. 10. 2021!

FEI VŠB-TUO připravila Mezinárodní letní školu

FEI VŠB-TUO připravila Mezinárodní letní školu
Katedra kybernetiky a biomedicínského inženýrství Fakulty elektrotechniky a informatiky VŠB - TUO připravila v termínu 22. 8. 2021 – 27. 8. 2021 mezinárodní letní školu.

Katedra kybernetiky a biomedicínského inženýrství Fakulty elektrotechniky a informatiky Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava připravila v termínu 22. 8. 2021 – 27. 8. 2021 mezinárodní letní školu.

 

Mezinárodní letní škola na téma „Scientific Writing“ je výstupem spolupráce VŠB-TUO, Fraunhofer-Gesellschaft a University of Vaasa. Odborníci ze zahraničních partnerských institucí přednášeli studentům doktorského studia VŠB-TUO základy akademického psaní, rešerší odborné literatury, práce s vybranými portály. Přednášky se dále věnovaly mj. mezinárodní spolupráci, možnostem výjezdů do zahraničí nebo základům projektové práce včetně představení programu Horizont Evropa. Účastníci letní školy si během týdne prakticky vyzkoušeli napsat abstrakt odborného článku dle svého vědeckého zaměření a mohli konzultovat své náměty s přítomnými řečníky. Odbornou část akce doplnila prohlídka kampusu VŠB-TUO, návštěva Planetária a Dolní oblasti Vítkovice.

 

„Letní škola měla zajímavé téma, dozvěděla jsem se novinky z oblasti databázových systémů pro rešerše odborné literatury a citačních nástrojů.  Během workshopu jsem napsala kus abstraktu rešeršního článku o senzorických systémech pro monitorování geotermálních parametrů, na kterém dále pracuji. Velkým přínosem bylo setkání se zahraničními řečníky a jejich prakticky vedené přednášky,“ doplnila účastnice letní školy doktorandka Katedry kybernetiky a biomedicínského inženýrství Ing. Monika Borová z FEI VŠB-TUO.

 

Letní školy se zúčastnilo celkem 25 studentů a 6 pedagogů ze všech fakult VŠB-TUO a několika dalších českých univerzit. Mezi účastníky byli zástupci šesti zemí. Dalšími přednášejícími byli zahraniční partneři projektu z Německa, Finska či Polska. Následovat bude letní škola zaměřená na téma geotermální energie, která se bude konat v roce 2022.

 

Projekt GeoUS je financovaný programem Evropské unie Horizont 2020 (Grant Agreement 856670). Na projektu GeoUS společně pracují výzkumníci z Fakulty elektrotechniky a informatiky, Fakulty stavební a Hornicko-geologické fakulty.

 

Autor textu: JUDr. Michaela Vráželová, Ph.D., LL.M., Ing. Karolína Gaiová

Fotografie: Ing. Karolína Gaiová

 

 This work has received funding from the European Union's Horizon 2020 research and innovation programme under grant agreement Nº856670.

Vloženo: 12. 10. 2021
Kategorie:  Aktuality
Útvar: 450 - Katedra kybernetiky a biomedicínského inženýrství
Zpět