Platnost příspěvku skončila 30. 11. 2022!

Zahraniční studenti studující v češtině mohou získat mimořádné stipendium

Toto mimořádné stipendium je určeno zahraničním studentům prvního ročníku prezenčního studia bakalářského nebo navazujícího magisterského studijního programu v českém jazyce.

Stipendium bude přiznáno studentům, kteří splňují podmínky pro jeho přiznání:

-        Jsou v akademickém roce 2021/2022 studenty 1. ročníku prezenčního studia bakalářského nebo navazujícího magisterského studijního programu v českém jazyce na VŠB-TUO;

-        Jsou státními občany Ázerbájdžánu, Běloruska, Kazachstánu, Kyrgyzstánu, Ruska, Ukrajiny (stipendium ve výši 3000 korun) nebo Indonésie, Vietnamu či Mosambiku (5000 korun);

-        Nečerpají žádný jiný typ finanční podpory (vládní, bilaterální, SGS);

-        V době podání a vyřízení žádosti o doručení rozhodnutí o přiznání/nepřiznání stipendia jsou fyzicky přítomen v ČR a účastní se prezenční výuky.

Uzávěrka pro podání žádosti o vyplacení mimořádného stipendia je 30. listopadu 2021 ve 12.00. Více informací najdete v dokumentu zde.

Vloženo: 9. 11. 2021