Platnost příspěvku skončila 31. 1. 2022!

Školení projektování systémů EPS pro studenty FBI

Jedná se o jednu z aktivit realizovaných v rámci mnohaleté spolupráce mezi naší fakultou a firmou Honeywell, spol. s r.o., Fire and PA/VA Solutions.

Po dvouleté pauze, způsobené nepříznivou epidemiologickou situací, se dne 25. listopadu 2021 podařilo na půdě Fakulty bezpečnostního inženýrství, VŠB-TUO opět zorganizovat školení zaměřené na problematiku projektování systémů elektrické požární signalizace (EPS).

Školení bylo určeno pro studenty bakalářské a magisterské formy studia oboru Technická bezpečnost osob a majetku a oboru Technika požární ochrany. Tematicky byla problematika školení úzce spjata  s obsahovou stránkou předmětů Protipožární a bezpečnostní systémy a Požárně bezpečnostní zařízení. Studenti získali informace o novinkách v oblasti technologií EPS a jejich projektování a rovněž možnost konfrontace těchto teoreticky získaných informací z výuky s realitou praxe. Závěrem obdrželi účastníci certifikát s pětiletou platností pro projektování systémů EPS ESSER 8000 a FlexES.

Za možnost uspořádat školení a jeho průběh ze strany Honeywell spol. s r.o., Fire and PA/VA Solutions patří velké poděkování p. Marku Schwarzovi, který zajistil lektorskou činnost a dále Ing. Janu Rozporkovi a Mgr. Olze Pantaflíčkové. Ze strany Fakulty bezpečnostního inženýrství byla organizace školení garantována prof. Alešem Dudáčkem a Dr. Petrem Bitalou.

Vloženo: 7. 12. 2021
Útvar: 010 - Děkanát FBI