Platnost příspěvku skončila 31. 12. 2022!

Proběhl online seminář Akce Marie Skłodowska-Curie

Dne 7. prosince proběhl v odpoledních hodinách online seminář Akce Marie Skłodowska-Curie (MSCA), který pro zájemce z řad zaměstnanců univerzity připravili Centrum projektové podpory VŠB-TUO společně s Technologickým centrem AV ČR.

MSCA patří do jedné ze tří velkých oblastí prvního pilíře programu Horizont Evropa „Excelentní věda“ a umožňují školení a kariérní rozvoj výzkumníků z celého světa prostřednictvím vynikajících programů pro doktorandy, individuálních grantů pro postdoky a kolaborativních projektů. Umožňují výzkumníků vyjet do jiné země, než kde dlouhodobě působí, s cílem získat nové znalosti, dovednosti a kompetence, které jim usnadní jejich kariérní posun.

Seminář zahájila Mgr. Zuzana Šimek z TC AV ČR, která během své prezentace představila posluchačům tři vybrané typy akcí – MSCA sítě pro doktorandy, MSCA individuální granty pro postdoktorandy a MSCA výměnné pobyty včetně plánovaných termínů výzev v příštím roce a užitečných rad a tipů pro žadatele. V další části semináře vystoupili úspěšní řešitelé MSCA grantů z VŠB-TUO. Doc. Barbara Vojvodíková představila své zkušenosti s přípravou a realizací projektu Utilization of secondary raw material in geopolymers production. Druhým řečníkem byl pak prof. Tomáš Kozubek, který představil řešený projekt models, EXperiments and high PERformance computing for Turbine mechanical Integrity and Structural dynamics in Europe, jeho konsorcium a podělil se s účastníky o své rady a doporučení při přípravě projektu i jeho implementaci.

Seminář byl připraven v rámci projektu INFORMovaný region!!! č. LTI19004, který je financován Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy České republiky v rámci programu INTER-EXCELLENCE.

Prezentace ke stažení zde.

Vloženo: 8. 12. 2021