Platnost příspěvku skončila 23. 12. 2022!

Nabídka kurzů PhD Akademie pro zimní semestr je k dispozici

Registrace na PhD Akademii je spuštěna, připraveno je 36 kurzů.

PhD Akademie VŠB-TUO spustila registraci pro příští semestr. Na zájemce čeká pestrá nabídka kurzů interních i externích lektorů, včetně zahraničních. Oproti předchozímu roku se počet kurzů navýšil a organizátoři rovněž zjednodušili systém přihlašování.

Doktorandi se mohou snadno přihlásit sami prostřednictvím IS Edison, v záložce CŽV. Připravili jsme pro ně i návod ve formě videa,“ uvedla administrátorka PhD Akademie Lucie Hofrichterová.

Pro zimní semestr je již připravený seznam kurzů včetně jejich obsahu. Zájemci ho najdou na webových stránkách PhD Akademie. Při jejich koncipování zohlednili připomínky účastníků pilotního běhu PhD Akademie a posílili či doplnili aktivity, o něž studenti projevili velký zájem.

Zatímco loni si doktorandi mohli v zimním semestru vybírat z 27 kurzů, v tom nadcházejícím jich bude 36. Přibydou kurzy zaměřené na prezentační dovednosti, rozšířili jsem nabídku kurzů v angličtině, v souvislosti s přípravou grantů a projektů, prezentace a akademického psaní. Studenti se mohou těšit i na nové kurzy matematiky a statistiky a v neposlední řadě i oblíbené kurzy knihovny,“ přiblížila některé z novinek Hofrichterová.

PhD Akademie VŠB-TUO vznikla jako v tuzemsku ojedinělý celouniverzitní systém služeb pro posluchače doktorského studia, který jim má pomoci získat či osvojit si dovednosti nezbytné pro spěšné dokončení doktorátu i další kariéru vědce.

Prvního pilotního ročníku se zúčastnilo zhruba 360 studentů v zimním i letním semestru. Na VŠB-TUO je přes 1100 studentů doktorského studia.

Vloženo: 28. 6. 2022
Útvar: 9320 - Řízení VaV + PhD Akademie