Platnost příspěvku skončila 31. 1. 2024!

VŠB-TUO připravuje Dny otevřených dveří i další akce pro středoškoláky

Výběr vysoké školy je v životě středoškoláka velmi důležité rozhodnutí. Usnadnit mu jej mohou Dny otevřených dveří, které se na VŠB – Technické univerzitě Ostrava konají v pátek a sobotu 27. a 28. ledna 2023.

Každoročně se tak tisíce zájemců o prohlídku univerzity mohou seznámit s nabídkou jejich studijních programů.

Na Dnech otevřených dveří se návštěvníci blíže seznámí s technickými, přírodovědnými a ekonomickými studijními programy i životem studenta na univerzitě. Prezentace více než 200 studijních programů proběhne v aule VŠB-TUO, studenti však budou moci zavítat i do budov jednotlivých fakult, které s porubským kampusem dopravně spojí mikrobusy. „Krom prezentace jednotlivých programů připravujeme také zajímavé exkurze, a to například do naší SMART FACTORY, dílen studentské formule nebo do laboratoře 3D tisku PROTOLAB. Návštěvníkům budou během Dnů otevřených dveří k dispozici naši ochotní studenti,“ zve na Dny otevřených dveří rektor VŠB-TUO Václav Snášel. VŠB-TUO získala prvenství v anketě Škola doporučená zaměstnavateli, díky kterému se může pyšnit nejkvalitnější přípravou studentů pro pracovní trh. Její absolventy čekají po nástupu do zaměstnání nadprůměrné platy a mají dobré uplatnění. Přihlášky v rámci 1. kola přijímacího řízení je možné podat do 31. března 2023.

Univerzita ale plánuje i další akce. Pro žáky základních a středních škol připravuje novinku v podobě akce Prázdniny na univerzitě. Ta se bude konat o pololetních prázdninách v pátek 3. února 2023. „Program jsme přizpůsobili věku zájemců. Ti se mohou těšit na soutěže, přednášky i exkurze napříč univerzitou. Velmi nás těší zájem ze strany dětí,“ dodává rektor. Další variantou je akce Fakulty materiálově-technologické Vysokoškolákem na zkoušku. „Středoškoláci se dozvědí více o energetice, nanomateriálech a slévárenství, připravujeme přednášky i cvičení a práci v laboratoři,“ uzavírá rektor.

A to ale není všechno, v polovině února a března se budou konat odpolední prohlídky kampusu pro další zájemce o studium a také přednášky pro ně. Příležitostí poznat VŠB – Technickou univerzitu Ostrava bude tedy víc než dost.

Vloženo: 23. 1. 2023