Festival v ulicích

28. 6. 2019 - 29. 6. 2019
 centrum města Ostravy
Festival v ulicích
I letos se můžete těšit na scénu VŠB-TUO na Festivalu v ulicích.

Na Festivalu v ulicích představí práci strojařů, energetiků, stavařů, architektů, ekonomů, nanotechnologů, geologů, materiálových a bezpečnostních inženýrů. Můžete si zašlapat na rotopedu a svou vlastní prací uvařit vodu, poznat princip fungování fluidního kotle, ale pozor, tenhle nespaluje uhlí, ale praží voňavý popkorn! Zahrajte si hry, skládačky, vyřešte kvízy, podívejte se na modely velkých strojů, které razí tunely, nebo podnikněte mikro a nano výlet až k samé podstatě materiálů našeho světa.

Fakulta materiálově-technologická
• Svět pod mikroskopem, recyklační kvíz, materiálové šuplíky
• Věda na kůži – přijďte se dočasně potetovat
• Sladká nanovlákna – do tajů nanotechnologií tě zasvětíme ne v laboratoři, ne v počítači, ale při výrobě cukrové vaty!
• Víš, co piješ? – stanovení cukernatosti nápojů pomocí refraktometru
• Odpadkové hmatové pexeso – neboj se a pojď si hmátnout, ovšem kdo ví, na co narazíš

Fakulta stavební
• Geotechnika: model ražení tunelu, ukázka trhavin, stavebnice tunelu
• Architektura: ukázka modelů staveb, postav si svou stavbu z kostek, tangramy

Fakulta strojní
• Popkornovač – vysvětlíme vám princip spalování paliva ve fluidním kotli běžně používaném v energetice, my v něm ale pro vás upražíme popkorn!
• Energokola – zašlapejte si na rotopedech a vyrobte svou vlastní prací elektrickou energii. Uvidíte, jak se nadřete, jen abyste uvařili trochu vody nebo přečerpali vodu ze studny

Hornicko-geologická fakulta
• Pexeso pro dospěláky (výstražné tabulky), hra třídění odpadů, je kyselo opravu kyselé? (pH odpařených nápojů)
• Dřevěné velkoprostorové hlavolamy – technici si rádi hrají a při tom procvičují ruce i mozek!

Vloženo: 13. 6. 2019
Kategorie:  Chystané akce