Vážení studenti ubytovaní na kolejích VŠB-TUO,

koleje jsou v tomto období nejrizikovějším možným ohniskem nákazy. Kvůli ignorování podmínek nouzového stavu v zemi, kdy se někteří ubytovaní studenti i přes zákaz shlukují a nenosí v areálu univerzity povinně roušky, šátky či jinak zakrytý obličej, je ohrožena bezpečnost nejen těchto studentů, ale i jejich okolí.

V následujících dnech nemůžeme vyloučit, že na koleje VŠB-TUO bude uvalena karanténa s tím nejpřísnějším režimem. Máte-li proto v současné době možnost odjet domů, učiňte to bezodkladně. Pokud zůstanete na kolejích, připravte se na velmi přísný karanténní režim, který bude striktně kontrolován.

Výuka na VŠB-TUO probíhá nadále bezkontaktní formou a téměř každý z vás tak může studovat z bezpečí domova. Je velice pravděpodobné, že letní semestr doběhne v bezkontaktním režimu. Není tedy ze studijního hlediska odůvodněné zůstávat na kolejích.

Jsou uzavřeny budovy všech fakult, fungovat budou pouze vrátnice s nepřetržitým provozem u budovy A, EKF, FAST, FBI. S ohledem na zvyšující se riziko je stále obtížnější zajistit pro koleje dostatek personálu, bez kterého by hrozilo úplné zavření kolejí. Máme povinnost zajistit jejich bezpečí, a to v současné nelehké době a při současném počtu ubytovaných, nejsme schopni garantovat. Proto jsme se rozhodli zvýšit kontrolu dodržování režimu izolace a karantény.

Pokud zůstanete na kolejích, musíte počítat s důsledky karantény.

V tuto chvíli vás tedy důrazně žádáme, abyste zvážili nutnost na kolejích zůstat. Není-li to nutné a můžete odjet domů, neváhejte.

Po předání pokoje, bude v Ubytovací kanceláři okamžitě ubytování ukončeno a vyúčtováno bez ztráty depozita.

Vedení univerzity