VŠB-TUO VŠB – Technická univerzita Ostrava

Přečtěte si, co je nového na VŠB – Technické univerzitě Ostrava.

Slavnostní poklepání na základní kámen odstartovalo dostavbu objektu CPIT TL1
14. 12. 2018
Nová budova s označením CPIT TL1 významně přispěje k rozvoji infrastruktury pro strategické studijní programy Fakulty strojní a Fakulty materiálově-technologické.
Akademie věd ČR ocenila geologa Zdeňka Vašíčka
12. 12. 2018
Prestižní ocenění za dlouholeté zásluhy o rozvoj oboru geologie osobně předala ve středu 12. prosince předsedkyně Akademie věd ČR Eva Zažímalová.
„Je důležité, aby člověk zůstal v kontaktu s realitou,“ říká docent Jan Sucháček
10. 12. 2018
Jak můžeme ovlivnit prostředí okolo nás? To prozradí docent Ing. Jan Sucháček, Ph.D., vedoucí Katedry regionální a environmentální ekonomiky, který bude brzy jmenován profesorem.
Odpady z průmyslu je potřeba řešit už před výrobou
10. 12. 2018
Nový projekt Fakulty materiálově-technologické VŠB-TUO se soustředí na nakládání s odpady z hutí a souvisejících provozů.
Nově jmenovaní prorektoři
7. 12. 2018
Od prosince nastoupili do funkce dva noví prorektoři - doc. Jana Kukutschová a doc. Igor Ivan.
Technika jde na dřeň!
6. 12. 2018
VŠB - Technická univerzita Ostrava se rozhodla zvýšit povědomí a počet dobrovolníků v registru dárců kostní dřeně.
VŠB - Technická univerzita Ostrava zahájí stavbu nových laboratoří
5. 12. 2018
Fakulta strojní a Fakulta materiálově-technologická zahájí stavbu nových laboratoří
Spolupráce s Institute of Polymer and Science and Technology v Madridu
5. 12. 2018
Doc. Plachá z Centra nanotechnologií reprezentuje naši univerzitu ve španělském výzkumném ústavu ICTP.
Zvané přednášky pro FMT
3. 12. 2018
Přednášky výrobního ředitele Dramix, Bekaert Petrovice Ing. et. Ing. Adama Lišky.