Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku

Vyskytne-li se ve vašem životě nějaký problém, VŠB – Technická univerzita Ostrava je připravena vám s ním pomoci.

Poradenské centrum

Poradenské centrum

Poradenské centrum VŠB – Technické univerzity Ostrava nabízí studijní poradenství (studijní předpisy), psychologické poradenství, poradenství pro studenty se specifickými potřebami a také poradenství pro uchazeče.

Máte-li problém se studiem můžete se obrátit na Studijní oddělení nebo využít konzultačních dnů v Poradenském centru, kde vám poradí pracovníci rektorátu.

Kariérní poradenství

Kariérní centrum VŠB – Technické univerzity Ostrava vám nabízí širokou škálu služeb a akcí, které pomáhají rozvíjet schopnosti a dovednosti. Jedná se například o profesní a osobnostní testy, workshopy a webináře, individuální koučink nebo k+ talentový program. Pomohou vám také s prvními kroky v hledání práce.

Poradenství pro podnikatele

Máte nápad a nevíte, jak začít s byznysem? Jste student a hledáte praktický předmět, který vám pomůže s podnikáním? Anebo jste fungující firma, která hledá uplatnění na zahraničních trzích? I pro vás jsou tady naši poradci!

Centrum popularizace

Podporujeme pedagogy a studenty VŠB-TUO v popularizaci vědy a technických oborů. Nabízíme organizační, finanční a metodickou podporu, zprostředkujeme kontakt s různými cílovými skupinami (školy, jednotlivci, veřejnost).

Math Support Centre

Naše Math Support Centre bylo založeno, aby podpořilo studenty VŠB-TUO při studiu matematických předmětů. Pomůžeme Vám překlenout rozdíly mezi úrovní Vašich znalostí ze střední školy a úrovní, kterou po Vás požaduje vysoká škola. Nabízíme možnost problematice hlouběji porozumět, a to v neformálním studijním prostředí.

Poradenské centrum z fyziky

Poradenské centrum z fyziky vzniklo pro potřeby studentů VŠB-TUO při studiu základních kurzů z fyziky. Pedagogové budou pomáhat studentům překonat rozdíly mezi jejich úrovní znalostí z fyziky a úrovní, kterou vyžaduje vysoká škola. Poradenské centrum nenahrazuje přednášky a cvičení z fyziky, které jsou součástí studia, ale funguje jako další možný vzdělávací zdroj.