Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku

Galerie VŠB – Technické univerzity Ostrava bude po dobu rekonstrukce budovy A uzavřena. Poslední výstava bude k vidění v březnu 2019.

O Galerii VŠB-TUO

Součástí univerzity je také výstavní galerie, která je umístěná v prvním patře budovy rektorátu na ul. 17. listopadu 15 v Ostravě-Porubě. Galerie je otevřena od roku 1999 a jejím hlavním posláním je prezentace uměleckých děl studentů, absolventů, zaměstnanců univerzity i jiných zájemců. Vedení VŠB-TUO tak poskytuje jedinečnou možnost využít tento reprezentativní prostor, kde mohou jejich výsledky jejich tvorby shlédnout návštěvníci univerzity. Zpravidla se jedná o autorské výstavy jednotlivců, ale byly zde již také pořádány tematické výstavy k výročí kateder, studentských organizací nebo výstavy prací studentů ostravských středních uměleckých škol. I přes své ekonomicko-technické zaměření se tak VŠB-TUO díky galerii zapojuje do kulturního života regionu.

Galerie je uzamykatelná a zpřístupněná návštěvníkům zpravidla od 8 do 18 hod. během pracovního týdne nebo jinak podle dohody. Celý prostor je monitorován kamerovým systémem, v případě potřeby si díla může vystavující pojistit na vlastní náklady. Dle domluvy s pověřenými pracovníky univerzity si lze v galerii zapůjčit závěsný systém a rámy na fotografie, které jsou k dispozici v skladu galerie. Instalace samotných výtvorů, doprovodných propagačních materiálů a případné pořádání vernisáže při zahájení akce je zcela v kompetenci pořadatele výstavy, který si galerii pronajímá.

Galerii VŠB-TUO má na starosti útvar Kanceláře rektora, v případě zájmu o pořádání výstavy kontaktujte Vztahy s veřejností.

Součástí Galerie VŠB-TUO je také Galerie sportovců, která představuje nejúspěšnější studenty – sportovce, kteří univerzitu reprezentují ve sportovních soutěžích národního i světového významu.

Galerie

Navštivte univerzitní galerii v 1. patře budovy rektorátu ve všední dny od 8 do 18h. Každý měsíc se můžete těšit na novou výstavu.