Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku

Naše univerzita se zavázala k aplikaci principů společenské odpovědnosti organizací vydáním Závazku společenské odpovědnosti VŠB – Technické univerzity Ostrava.

„Jako veřejná organizace působící v oblasti vzdělávání jsme si stanovili závazek být společensky odpovědnou institucí. Snažíme se naši vzdělávací činnost zaměřovat nejen na naše studenty, ale také na širokou veřejnost. V každodenních aktivitách i dlouhodobé strategii univerzity se prolíná závazek společenské odpovědnosti na všech úrovních.“, říká rektor univerzity.

Aktivity k naplňování společenské odpovědnosti

  • Technika jde na dřeň – naši studenti a zaměstnanci si uvědomují vážnost onemocnění krvetvorby, a proto univerzita každoročně organizuje akci „Technika jde na dřeň“, díky které je v Registru dárců kostní dřeně více lidí
  • Báňská kapka krve – s nápadem přišli studenti Ekonomické fakulty a od roku 2016 darovali krev a krevní složky studenti a zaměstnanci všech sedmi fakult VŠB – Technické univerzity Ostrava, tedy více než 600 lidí. V současné době běží už druhé kolo této štafety.
  • Univerzitní mateřská školapro děti a vnoučata našich zaměstnanců a studentů, její aktivity jsou úzce propojeny s aktivitami univerzitními
  • Spolupráce se základními a středními školami v okolí univerzity – nabízíme mnoho technicky zaměřených vzdělávacích programů (krátkodobých i dlouhodobých) u nich na školách i v prostorách odborných učeben a laboratoří VŠB-TUO, organizujeme kroužky pro děti a vnoučata zaměstnanců a studentů a také příměstské tábory
  • Univerzita třetího věkuUniverzita třetího věku je dostupná širokému spektru posluchačů. Ti si mohou vybírat z nabídek programů Hornicko-geologické fakulty, Fakulty materiálově-technologické, Fakulty strojní, Ekonomické fakulty a Fakulty bezpečnostního inženýrství.
  • Akce pro širokou veřejnost – Noc vědců, Art & Science, stálá expozice Geologického pavilonu a Planetária Ostrava (HGF)
  • Charitativní/benefiční akce – Technika Run, Sbírka pro moment…
  • Pomozte starým mobilem

Dokumenty

Ocenění, které škola získala za společenskou odpovědnost