Načítání obsahu...
Chci studovat VŠB-TUO
Student

Studentské organizace

Na Vysoké škole báňské – Technické univerzitě Ostrava funguje spousta studentských spolků, které vítají do svých řad aktivní lidi.

Studentská komora Akademického senátu

Studentská komora Akademického senátu není studentskou organizací jako takovou, její existence je dána zákonem, je tvořena studenty všech fakult, kteří byli nejúspěšnější ve volbách do Studentské komory Akademického senátu na své fakultě. Zastupujeme zájmy všech studentů univerzity, řešíme jejich problémy, stížnosti a těžkosti. Pořádáme každoročně zajímavé akce jako Setkání studentů s panem rektorem, Fotosoutěž, Setkání studentských organizací, Setkání s vedením kolejí a menz a další. Vše potřebné o nás lze nalézt na skas.vsb.cz a na www.facebook.com/skasvsb.

younie

Nezisková studentská organizace působící na Ostravské univerzitě a VŠB – Technické univerzitě Ostrava, kterou tvoří aktivní dobrovolníci z řad studentů. Pořádá kulturní a sportovní akce pro studenty i širokou veřejnost, poskytuje studentům informační servis, pomáhá univerzitám s propagací a organizací nejrůznějších akcí a dává svým členům možnost zdokonalit své schopnosti a získat cenné zkušenosti. Vydává vlastní časopis, zaštiťuje studentské rádio, provozuje dva studentské kluby.

AIESEC

AIESEC je největší studenty řízená organizace na světě, která přispívá společnosti rozvojem mladých lidí a přiležitostmi v mezinárodním prostředí. V Ostravě jsme již od roku 1973 a svými činy pozitivně ovlivňujeme uvažování lidí v Moravskoslezském kraji a vytváříme studentům a mladým lidem příležitosti kraj rozvíjet.

Umožňujeme mladým lidem vyjet na dobrovolnickou či profesní stáž do zahraničí, rozšiřujeme jim obzory a vzděláváme je skrze veřejné tréninky, přednášky či workshopy od úspěšných lidí z praxe. Studenty středních a základních škol v kraji vzděláváme v jazycích i kultuře cizích krajin pomocí projektů EDISON a SPEAK UP!. Pomáháme i místním firmám, které zaměstnávají stážisty z různých koutů světa a tím jsme s firmami stále v kontaktu. To vše a ještě víc zařizují členové organizace AIESEC, kteří při škole získávají i praktické zkušenosti, ať už z oblasti prodeje, marketingu či HR. Pokud je ti 18 let a více, máš zájem se učit novým věcem, procvičovat si angličtinu, prezentační dovednosti a spoustu dalšího, neváhej nás kontaktovat. My ti rádi povíme více informací.

IAESTE

IAESTE Czech Republic je mezinárodní studentská organizace, která nabízí studentům možnost vyjet na zahraniční placenou stáž v oboru jejich studia. Je zaměřena především na studenty technických oborů, ale i na ekonomy nebo umělce. Mimo stáží organizace každý rok vydává Diář studenta a Průvodce prváka, pořádá stavitelskou soutěž Bridge Builder Contest a umožňuje studentům zlepšit znalost jazyků prostřednictvím jazykových kurzů.

Erasmus Student Network VŠB-TUO

Studentská organizace, která se stará o zahraniční studenty - spravuje Buddy System, organizuje Orientation Days na začátku semestru, pořádá různé akce pro české i zahraniční studenty během celého semestru (výlety, exkurze, FILLUP program, parties, flashmobs, ...). ESN VŠB-TUO je lokální sekcí jedné z největších mezinárodních studentských organizací ESN (Erasmus Student Network).

Vysokoškolské katolické hnutí

VKH Ostrava je společenství mladých lidí, kteří se schází každé úterý od sedmi večer na studentskou mši do kostela v Pustkovci. Po mši je připraven nějaký program ať už duchovní (adorace, modlitby), vzdělávací (přednášky, besedy) nebo zábavný (bowling, výlety či jiné aktivity). Po téhle vydatné porci hutného programu to ještě zajdeme občas prodiskutovat k pivu, tak jak to studenti mají rádi. Tak se k nám připoj a třeba se ti u nás zalíbí! Sleduj náš program na webu http://vysokoskolaci.info

Akademický pěvecký sbor VŠB – TU Ostrava

je komorní smíšený sbor, který reprezentuje univerzitu VŠB-TUO na českých a zahraničních festivalech. Pořádáme koncerty v Ostravě a okolí v průběhu celého roku. Pokud máte chuť věnovat svůj volný čas zpívání a nepostrádáte hudební sluch, neváhejte nás kontaktovat!

Báňská fotbalová liga

Báňská fotbalová liga je studentská organizace, která má na starost fotbalovou ligu na kolejích v Porubě. Její začátek se datuje k roku 2006, kdy se parta studentů rozhodla po vzoru jiných Vysokých škol založit fotbalovou ligu na kolejích.

In-Life Ostrava

In-Life (Integrity Life) je studentská nezisková organizace působící v pěti univerzitních městech v České i Slovenské republiky. Naším cílem je pomáhat Vám, vysokoškolským studentům, najít a rozvinout osobní potenciál a inspirovat Vás k efektivně využitému studiu i volnému času. K tomu Vám může posloužit široké spektrum akcí, které připravujeme: přednášky na aktuální témata, diskuse, setkání se zajímavými lidmi, kreativní workshopy, outdoorové akce, jazykové a sportovní kempy, filmové a hudební večery. Naší vizí je přinést pozitivní změnu do společnosti na základně křesťanských hodnot, jako je svoboda, pravda a naděje.

Dechový orchestr Ostrava při VŠB-TUO

Orchestr VŠB – TU Ostrava je jediným velkým dechovým univerzitním orchestrem v České republice. Členy tohoto přibližně 45 členného orchestru jsou převážně absolventi a studenti naší univerzity a také amatérští hudebníci z Ostravska všech věkových skupin. Mezi členy orchestru jsou pravidelně i zahraniční studenti naší univerzity. Repertoár orchestru se zaměřuje na moderní skladby jak symfonické dechové hudby tak filmové, muzikálové melodie a samozřejmě pop music. Orchestr každoročně koncertuje v zahraničí, v nedávné době to bylo ve Francii, Německu, Bělorusku, Litvě, Itálii a samozřejmě také v Polsku, kde aktivně spolupracuje s Městským dechovým orchestrem města Rybnik. Orchestr se samozřejmě účastní i kulturního života v Ostravě a okolí, kde pravidelně vystupuje. Každoročně organizuje v listopadu výroční koncert v aule VŠB-TUO.
Orchestr zkouší každou středu od 18:00 v areálu kolejí VŠB-TUO. 

eSport.cz

Děláte něco, co vás baví, děláte to ve svém volném čase a to jen pro pocit ze hry.

Studentský klub vysokohorské turistiky

Turistický klub Vysoké školy báňské byl založen někdy kolem 60. let 20. století. Klub mezi své členy nabírá studenty, ale i zaměstnance VŠB-TUO a funguje v přátelském duchu. Organizací jak jednodenních tak vícedenních výprav stmeluje kolektiv a vznikají i celoživotní přátelství.

Sokolská 33

Portál studentů Ekonomické fakulty VŠB – Technické univerzity Ostrava.