Víte, jak se stát úspěšným vynálezcem? Ne? Přihlaste se na kurzy PhD akademie!

Centrum transferu technologií se věnuje kurzům PhD akademie. Jeho doménou je vzdělávání v oblasti ochrany duševního vlastnictví a komercializace.

Co je to PhD akademie?

PhD akademie je doktorskou školou naší univerzity a představuje další možnost pro studenty doktorských studií, jak si rozšířit své znalosti a kultivovat své dovednosti. PhD akademie pro tyto účely poskytuje celou řadu kurzů, které mladým vědcům otevírají dveře do světa, a to nejen do světa vědy.

Jaké kurzy vede Centrum transferu technologií?

Centrum transferu technologií se věnuje kurzům PhD akademie od roku 2021 a naší doménou je vzdělávání v oblasti ochrany duševního vlastnictví a komercializace. V současné době vedeme dva kurzy – „Jak se stát úspěšným vynálezcem I. a II.“. Oba kurzy vedou odborníci v oblastech ochrany duševního vlastnictví a komercializace. Kurzy jsou založeny na praktických příkladech a zkušenostech, které vám mohou pomoci při vytváření úspěšného vynálezu a jeho následném prosazení na trhu.

Na kurzech se studenti například dozví, jak postupovat při analýze nápadu a jak jej následně přeměnit v ochranu prostřednictvím chráněných řešení, kterými jsou patent, užitný vzor, průmyslový vzor (design).  V další fázi se studenti dozví o možnostech komercializace svého vynálezu, tedy jak úspěšně a efektivně přenést svůj vynález do praxe, jak překonat různé nástrahy a získat maximální benefity a prestiž. Studenti jsou provedeni celým průběhem transferu, a to od prvního prototypu, nebo zkušební série, až po obchodní jednání o licenci nebo založení spin-off společnosti.

Proč bych se měl přihlásit na kurzy „Jak se stát úspěšným vynálezcem?“

Existuje několik dobrých důvodů, proč se na tyto kurzy přihlásit. Kurzy poskytují účastníkům možnosti získat užitečné znalosti a dovednosti, které jsou pro vynálezce nezbytné. V rámci kurzů se můžete potkat s dalšími účastníky a vzájemně se tak inspirovat nebo rovnou navázat spolupráci. V případě, že máte zájem, je možné získat od lektorů zpětnou vazbu nebo pomoc, které mohou ovlivnit realizaci vašich nápadů. Celkově lze říci, že tyto kurzy jsou velmi užitečné pro každého, kdo se snaží stát úspěšným vynálezcem a poskytují mu inspiraci, podporu, ale také znalosti a dovednosti, které potřebuje na této cestě, aby byla úspěšnou.

Máte-li zájem dozvědět se více, neváhejte a rovnou se přihlaste na naše kurzy, „Jak se stát úspěšným vynálezcem I.“ a „Jak se stát úspěšným vynálezcem II.“.

Vloženo: 1. 3. 2023
Zadal:  Ing. Lenka Oros