Rozběhněte své podnikání s novým programem GREEN LIGHT Start

Program START je určen podnikatelským nováčkům, kterým chybí úplné podnikatelské základy a nosí svůj nápad zatím pouze v hlavě. Během šesti měsíců interní mentoři pomůžou zájemcům s nasměrováním na cestě od jejich nápadu k produktu nebo službě ověřené zákazníky.
info-image

Zavedený program na podporu podnikání GREEN LIGHT prochází změnami. Doposud proběhly 4 ročníky startupového GREEN LIGHT Akcelerátoru pro začínající podnikatele. Ti mohli rozvíjet již svůj stávající produkt a posunout se tak zase o krok dál ve svém podnikání. Mezi úspěšné absolventy patří například Radim Malinowski se svým systémem na úsporu osvětlení  EnLog, absolventky s unikátním cyklostanem TIKE nebo zakladatelé značky XTND, kteří se svým elektroboardem uspěli na světoznámém Kickstarteru a nyní vstupují na celosvětový trh.

Nový program GREEN LIGHT Start pomáhá těm, kterým chybí úplné základy a nosí svůj nápad zatím pouze v hlavě. Andrea Šimoníková, z Centra podpory inovací VŠB-TUO, které se na přípravě Startu podílí, upřesňuje náplň programu: „Start je určen pro úplné podnikatelské nováčky. Naši mentoři poskytnou odbornou pomoc a vedení, tak aby se účastníci dostali od teoretického nápadu ke konkrétnímu řešení, vývoji produktu nebo službě. Během pravidelných schůzek se účastníci zaměří na nejpodstatnější oblasti podnikání. Úspěšní absolventi mají možnost také pokračovat v navazujícím programu GREEN LIGHT Akcelerátoru.“

Program Start je určen pro zájemce o podnikání všech věkových kategorií, s inovativním nápadem, kteří jsou rozhodnuti rozběhnout své vlastní podnikání. Do programu je možné přihlásit se celoročně. Účast je zpoplatněna.

GREEN LIGHT Start připravuje Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava ve spolupráci s Moravskoslezským krajem, městem Ostravou, Moravskoslezským inovačním centrem a řadou dalších partnerů.


© 2018 VŠB-TU Ostrava