Ostravská noc vědců

Datum a čas konání: 6. 10. 2017, 17:00 - 22:00
Místo konání: VŠB-TUO
Svět je v pohybu a my s ním. Téma: Mobilita
info-image

V pátek 6. října od 17 do 22 hodin rozhýbe věda celou Ostravu. Opět po roce si pro Vás ostravští vědci připravili zábavný a naučný program, tentokrát na téma: Mobilita.

V rámci kampusu VŠB – Technické univerzity Ostrava můžete navštívit aulu, knihovnu, Geologický pavilon, budovu IET nebo CPIT. Pro zájemce o místní umělecká díla je připravená i komentovaná architektonická procházka. Program VŠB-TUO pokračuje i na Superpočítači, v Planetáriu a na Fakultě bezpečnostního inženýrství ve Výškovicích.

Zajímavá témata si pro Vás připravili i vědci na Ostravské univerzitě, ve Světě techniky a v Moravskoslezské vědecké knihovně. Mezi jednotlivými stanovišti funguje kyvadlová doprava, která je zdarma, stejně jako veškerý program Ostravské noci vědců.

Téma mobilita: Celé jednadvacáté století je ve znamení pohybu, čas plyne rychleji a technologie se každým dnem posouvají kupředu. Zajímá Vás virtuální létání, mobilita důvěrných dat nebo byste se rádi stali na chvíli astrofyzikem? Přijďte rozhýbat své mozkové závity.

Bližší informace včetně kyvadlové dopravy a možnosti výběru programu najdete na webu Ostravské noci vědců.


© 2018 VŠB-TU Ostrava