250.000 USD od společnosti Huawei pro VŠB-TUO

Spolupráce je naplňována projekty v oblasti komunikačních technologií.
info-image

Při příležitosti návštěvy vládní delegace v Číně byla dne 23.11.2015 podepsána smlouva, která znamená dalších 250.000 USD pro naší univerzitu. Spolupráce se společností Huawei již probíhá v rámci smlouvy z roku 2014 s finančním rámcem 80.000 USD a je naplňována projekty v oblasti komunikačních technologií.

Katedra telekomunikační techniky řeší druhým rokem smluvní výzkum pro společnost Huawei. V prvním roce vyvíjeli aplikaci pro síťové prvky, která provádí jejich automatickou konfiguraci v závislosti na síťových parametrech a požadavků na kvalitu služeb. Nyní vyvíjí měřící sondu, která bude sbírat informace o úrovni signálu a kvalitě služeb v mobilní síti. Od společnosti  Huawei výzkumníci obdrželi seznam testů, které chtějí začlenit a minulý týden proběhl na půdě univerzity technický meeting, kde byl představen koncept návrhu. Dosavadní spolupráce přináší benefity oběma stranám.

Společnost Huawei je předním světovým výrobcem mobilních a počítačových technologií a další prostředky na podporu výzkumných projektů budou znamenat zintenzivnění spolupráce. Propojení s průmyslem patří mezi naše priority a to důležitější je, že se jedná  o významnou zahraniční společnost a na aplikovaném výzkumu pro Huawei se podílí především studenti univerzity.

Foto: Česká televize


© 2018 VŠB-TU Ostrava