Ostravští studenti oslaví příchod máje

Největší studentská akce v Moravskoslezském kraji je za rohem. 24. ročník Majálesu Ostrava se uskuteční v pátek 18. 5. v areálu Dolních Vítkovic.
info-image

Tradiční Majáles Ostrava pořádaný studenty Younie z Ostravské univerzity a Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava je na spadnutí. V pátek 18. 5. v areálu Dolních Vítkovic vystoupí taková jména, jako je Tomáš Klus, Mirai, Vypsaná fixa, PSH, Pipes and Pints nebo dynamické seskupení N.O.H.A.

Do 16. 5. je možnost pořídit vstupenky v předprodeji za 250 Kč. Zájemci si mohou koupit online vstupenky, nebo jejich tištěné verze na prodejních místech: Kavárna Maleda Avion Shopping Park, kavárna Maleda areál VŠB (pavilon D), Ostravanka Coffee shop centrum Ostrava na ulici Milíčova, klub Vrtule areál studentských kolejí a všechny pobočky Ostravského informačního servisu (OIS). V den konání akce pořídí návštěvníci vstupenky za 300 Kč.

Letos se bude hrát pěti žánrově různorodých scénách. Interpreti vystoupí na U&SLUNO scéně, Druhé scéně, Younii scéně, D&B scéně a EDM scéně. Kompletní program i s časy naleznete zde.

Pro návštěvníky bude v areálu kromě hudby nachystáno spousty atrakcí a zábavy. Za zmínku stojí například zóna od Ostravské univerzity a Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava. Mnozí jistě také ocení spolupráci s Čistým festivalem, který si pro žíznivé návštěvníky připravil pivní žeton na jedno pivo zdarma, a to při odevzdání 20 pivních kelímků.

Zájemci o největší studentskou akci v Moravskoslezském kraji mají hned několik možností, jak se dopravit do Dolních Vítkovic. První možností je tradiční Majálesový průvod, který pro letošní rok nese téma „Vzhůru do pohádky“. Ten začíná ve 12:30 v Husově sadu a pokračuje přes náměstí, Novou Karolinu až do Dolních Vítkovic. Na účastníky průvodu v masce je připravena odměna v podobě vstupu zdarma na Majáles Ostrava. Druhá možnost, jak se dopravit do Dolních Vítkovic, je pomocí Majálesové tramvaje. O hudební doprovod a výbornou atmosféru se postará duo S&M. V tramvaji zazní průřez popových a rockových songů od osmdesátek do současnosti v jednoduché a chytlavé úpravě na akustickou kytaru a cajon. Historicky první jízda započne ve 3 hodiny na zastávce Důl Jindřich. Kompletní jízdní řád naleznete zde.

Poslední tóny Majálesu Ostrava dozní ve 2 ráno. Tím to ale neskončí. Pro neúnavné a tancechtivé, kterým nebude stačit hudební nadílka pod širým nebem, bude otevřen klub BrickHouse DOV až do osmé hodiny ranní. Uskuteční se zde oficiální Majálesové afterparty.


© 2019 VŠB-TU Ostrava