Konfuciova třída na Art and Science

Na festivalu Art and Science se představila také Konfuciova třída.
info-image

První ročník kurzů čínského jazyka na VŠB-TUO je již za dveřmi a počet zájemců o ně stoupá. V rámci spolupráce VŠB – Technické univerzity Ostrava a čínské Hebei GEO University vznikla Konfuciova třída. Jejím hlavním cílem je výuka čínského jazyka, předávání informací o umění, kultuře atd. Konfuciova třída na VŠB-TUO je jednou ze 400 podobných institucí v mezinárodní síti.

Další adepti na kurzy se objevili na akci Art and Science 2018, pořádané VŠB-TUO. Ke stanovišti Konfuciovy třídy přišli žáci základních a středních škol, jejich rodiče, studenti a zaměstnanci univerzity a také studenti Univerzity třetího věku. Svůj zájem o kurz tak zde projevili zástupci hned několika věkových vrstev.

Na akci Art and Science přišlo ke stanovišti Třídy přes 200 lidí. Bylo zde možné podívat se na čínskou kaligrafii, vyzkoušet si psaní znaků podle vzorů kaligrafickými štětci, nechat si napsat své jméno čínskými znaky nebo přímo do Třídy nahlédnout a vyslechnout si informace o kurzech od ředitele Daniela Castena.


© 2019 VŠB-TU Ostrava