Fakulta strojní pomohla dobré věci. Za nemocnými dětmi putuje šek na 47 tisíc

Charitativní akce Linkou na drink, jíž se koncem září účastnila i Fakulta strojní VŠB-TUO, vynesla hospitalizovaným dětem na Klinice dětského lékařství FNO téměř 48 tisíc korun. Za darované peníze pořídí nemocnice malým pacientům speciální polohovatelné lůžko.
info-image

Akce zaznamenala nečekaný úspěch. „Jsme velmi vděční za to, kolik se na akci dostavilo lidí a kolik drinků se prodalo,“ řekl Jan Tabášek, jeden z organizátorů akce. „Je vidět, že lidé v Ostravě rádi podpoří dobrou věc a že podobné akce, kde se spojí příjemné s užitečným, mají smysl,“ dodala Sabina Nováková, druhá organizátorka akce.

Během jednoho dne všichni zúčastnění díky téměř 1 400 vypitým originálním nealkoholickým drinkům a stovkám kil snězených specialit přispěli na dobrou věc částkou téměř 48 tisíc korun. A nejen to. Kdo chtěl, mohl si na stacionárním kole vyzkoušet svoji fyzickou kondici.  Magistrát města Ostravy pak proměnil najetou energii za peníze v částce 20 tisíc korun.

„Dlouhodobý pobyt v nemocnici není pro nikoho příjemná záležitost. Natož pro dítě. Proto každému, kdo se zapojil a jakkoliv se přičinil o to, že hospitalizované děti budou mít u nás větší pohodlí, patří velký dík,“ poděkoval při převzetí šeku všem dárcům MUDr. Jiří Havrlant, MHA, ředitel FNO.


© 2019 VŠB-TU Ostrava