První bych se ráda zeptala, jak ses dozvěděl o Kariérním centru VŠB-TUO?

Šel jsem jednou kolem kavárny u naší univerzitní knihovny a našel jsem tam leták, kde byly vypsané workshopy Kariérního centra. Když jsem to uviděl, hned jsem chytl příležitost, protože to bylo něco, co mě zaujalo. Překvapilo mě, že jsou tyhle služby pro studenty a absolventy zdarma. A to byl vlastně můj první kontakt s Kariérním centrem.

O jaké workshopy ses zajímal?

O všechny! (smích) Pamatuju si, že některé byly lepší, některé byly horší. Ty, co si fakt pamatuju, byly s Vlastíkem Holčákem. Požádal nás, abychom ohodnotili svoje sebevědomí. A já jsem na škále od 1 do 10, kdy 10 bylo nejvíce, dal 9. Následně nám řekl nějaké informace k tomu sebehodnocení a já tu známku hned škrtl a dal jsem 10. Nakonec jsem se dozvěděl, že jsem byl jediný, kdo se takhle vysoko ohodnotil. Bylo to zvláštní.

Co ses na workshopech ještě dozvěděl?

Dostal jsem informace, jak pracovat sám na sobě, jak se motivovat nebo jak zvládat time management. Pamatuji si, že jsme řešili i etiketu. Přes workshopy jsem se dozvěděl o koučinku, kam jsem se příhlásil. Vyzkoušel jsem si i osobnostní testy, takže jsem ty služby ždímal, co to šlo (smích).

Co tě vedlo k tomu, aby ses přihlásil na koučink k Vlastíkovi?

Cítil jsem, že to je něco, co je přesně pro mě a že mi to určitě něco dá. Viděl jsem v tom příležitost. Musím říct, že to nakonec bylo nad moje očekávání. Moje motivace byla i v tom, že pocházím z chudší rodiny a řekl jsem si, že takhle žít dále nechci. Měl jsem cíl žít jinak. Od koučinku s Vlastíkem jsem si sliboval, že mi poradí, jaký směr pro mě bude v tomhle nejlepší. A proto jsem za tím šel.

V čem konkrétně tě vedl?

Jedno z velkých témat, které jsme řešili, byly vztahy s holkama, protože jsem měl v té době po velkém rozchodu. Pak jsme hodně rozebírali mou vizi do života, jejíž součástí je přestěhování se do Austrálie s permanentním vízem. S tím mi hodně pomohl. Bavili jsme se také o mém místu ve společnosti, jak bych měl přistupovat k dalším lidem, zdraví a obecně jsem řešili věci, na které nejsou úplně snadné odpovědi.

Když se ještě vrátíme zpátky k workshopům. Co tě během nich překvapilo?

Rozhodně mi hodně daly myšlenkové mapy. Používám je doteď. Vždycky když potkám člověka, který chce v životě něčeho dostáhnout, poradím mu tohle. Je opravdu dobré si své myšlenky hodit na papír a pracovat s nimi.

Co bys doporučil těm, kteří váhají nad návštěvou workshopů nebo koučinku?

Řekl bych: „Běž to zkusit, nemáš se čeho bát“.