Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku

Kariérní centrum VŠB-TUO má pro vás k+ portál - oficiální kariérní portál univerzity. Pro studenty a absolventy do tří let od ukončení studia otevírá nové možnosti.

V průběhu celého akademického roku připravuje Kariérní centrum VŠB-TUO pro studenty a absolventy mnoho služeb a akcí, které jim pomáhají v seberozvoji a pomáhají se vstupem na trh práce. Patří mezi ně například největší veletrh pracovních příležitostí v Moravskoslezském kraji kariéra+, unikátní koncept setkání studentů s odborníky z praxe k+ company talkshow nebo k+ kariérní dny, kde mohou studenti v jeden den vyzkoušet všechny služby Kariérního centra VŠB-TUO najednou, potkat zástupce firem nebo zajít na inspirativní přednášky.

Tyto  „offline“ akce jsou mezi studenty i absolventy stále oblíbenější, protože jim poskytují skvělou příležitost k setkání se zaměstnavateli. Od 20. října  2020 se  však nemusí spoléhat pouze na „offlinové“ šance. Důležité kontakty a příležitosti mohou získat také online na k+ portálu.

www.kportal.vsb.czNa k+ portálu najdete:

+ Pracovní příležitosti

+ Trainee programy

+ Stáže

+ Náměty témat bakalářských a diplomových prací

+ Odborné brigády (DPP, DPČ)

+ Zakázky pro freelancery

 

„Víme, že doba se mění a díky okamžitému přístupu k informacím může k+ portál umožnit snadnější kontakt s praxí. Chceme našim studentů a absolventům dát další užitečný kanál pro oslovení zaměstnavatelů z celé České republiky. Na pár kliknutí si budou moct prohlédnout relevantní nabídky pro jejich obor,“ říká Igor Ivan prorektor pro komercializaci a spolupráci
s průmyslem VŠB-TUO.

 

Zaměstnavatelé často hledají cesty, jak s univerzitou začít spolupracovat. Jak oslovit studenty jako své potencionální zaměstnance. k+ portál jim vychází vstříc a prohlubuje spolupráci s nimi. Vznikající kariérní portál má však i další cíle. Má pomoci zvýšit uplatnitelnost absolventů, podpořit dobré jméno univerzity a její atraktivitu mezi uchazeči o studium.

 

Mezi výhody k+ portálu patří:

 

+ Nabídky na míru

Portál bude inzerovat pouze takové nabídky, které odpovídají odbornému zaměření našich studentů a absolventů.

 

+ Juniorské pozice

Zaměstnavatelé budou na k+ portálu hledat juniory, ne kandidáty s patnáctiletou praxí.

 

+ Snadná registrace

Portál bude propojen s EDISONem. Díky tomu bude registrace studentů otázkou doslova pár sekund. Portál bude zároveň napovídat, jaké dovednosti by s ohledem na studijní program, který studenti studují, měli ovládat.

 

+ Hledání podle kritérií

Algoritmus studentům jednoduše nabídne to, co odpovídá jejich studiu a preferencím, které doplnili do svého profilu.

 

+ Vše na jednom místě

Komplexní nabídky práce, trainee programů, stáží, odborných brigád, zakázek pro freelancery nebo spoluprací na bakalářce nebo diplomce, které budou na jedné adrese.

 

Chyťte svou šanci a zaregistrujte se na k+ portálu! Najdete jej na webové adrese kportal.vsb.cz.

A pokud máte ohledně k+ portálu jakoukoliv otázku, kontaktujte Davida Hiblera na e-mail david.hibler@vsb.cz.

 

Rád vám odpoví!

Hezký den

Tým Kariérního centra VŠB-TUO

Banner-do-TV-1920x1080px_2_bez-data.jpg