Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku
Spolky

Přehled univerzitních spolků najdete s dalšími informacemi na hlavním univerzitním webu zde.

Univerzitní spolky

  SKAS

  Studentská komora je součástí akademického senátu, který je samosprávným zastupitelským orgánem univerzity a je volen z členů akademické obce. Dle zákona o vysokých školách je jedním z řídicích orgánů univerzity. Tato pravomoc členy opravňuje k celé řadě aktivit. Mezi nejvýznamnější aktivity patří:

  Zastupovat studenty a řešit problémy s vedením univerzity, podílet se na volbě rektora, schvalovat Výroční zprávy univerzity a další předpisy nebo účastnit se zasedání Akademického senátu VŠB-TUO.

  Kontaktní e-mail pro případné zájemce:

  Younie

  Spolek je určen pro všechny aktivní studenty z Vysoké školy báňské - Technické univerzity Ostrava a Ostravské univerzity, které baví pořádat různé akce a chtějí se něco nového naučit a získat tak praxi.

  Co nabízí spolek studentům, kteří by se chtěli stát jeho součástí?

  Možnost pořádat menší akce, jako je Halloween, Studentský ples, Pub kvíz a mnoho dalších. Především jsme pak hlavními pořadateli Majálesu Ostrava, největšího z Majálesů v České republice, který pořádají studenti. V rámci organizování akcí získáte zkušenosti z PR, HR, dramaturgie, zabezpečení techniky, IT a dalších zajímavých oborů.

  Kontaktní e-mail pro případné zájemce:

  nebo

  ESN

  Spolek Erasmus Student Network VŠB-TUO propojuje zahraniční studenty na univerzitě. Pořádá také různé akce nejen pro erasmáky, ale také pro české studenty. Organizace ESN VŠB-TUO je součástí největšího studentského mezinárodního spolku ESN. 

  Kontaktní e-mail pro případné zájemce:

  +420 774 349 810,

  IAESTE Czech Republic

  Česká pobočka IAESTE Czech Republic každoročně zprostředkovává zahraniční stáže pro více než stovku studentů českých univerzit a zajišťuje stáže v Česku zhruba stejnému počtu zahraničních stážistů.

  Esport

  Pro všechny, především pak pro ty z vás, kteří mají hravou náladu a pozitivní přístup.

  Co nabízí spolek studentům, kteří by se chtěli stát jeho součástí?

  Pořádání turnajů, začlenění do esport světa a možnost realizovat se v široké oblasti lidského snažení. 

  Kontaktní e-mail pro případné zájemce:

  nebo (tenhle student hned tak neodejde:))

  APS VŠB-TUO

  Akademický pěvecký sbor VŠB-TUO je určen pro talentované zpěváky, nejlépe se zkušenostmi z pěveckého sboru.

  Co nabízí spolek studentům, kteří by se chtěli stát jeho součástí?

  Kvalitní hudební vyžití pod profesionálním vedením ve věkově různorodém kolektivu. Každoročně se účastníme festivalů a soutěží v ČR a v dalších evropských zemích, pořádáme koncerty v Ostravě a okolí. V letošním roce zkoušíme ve čtvrtky v budově Ústřední knihovny.

  Kontaktní e-mail pro případné zájemce:

  Formula TU Ostrava

  Pro studenty a studentky, kteří milují motorsport a auta obecně. Je ale určen každému, kdo se chce ve volném čase věnovat něčemu smysluplnému, za čím je vidět skutečný výsledek i tvrdá dřina. Abyste si udělali představu, mrkněte na formulaostrava.cz nebo náš instagramový účet formulaostrava.

  Co nabízí spolek studentům, kteří by se chtěli stát jeho součástí?

  Každý rok stavíme kompletně novou formuli a o konstruktérské nástrahy tak není nouze. Každý se zde může profilovat – někoho zajímá návrh podvozku, někdo rád dělá simulace aerodynamiky, někdo zase vylepšuje motor. S hotovým monopostem se pak utkáme na závodech tváří v tvář s ostatními týmy. Nejde přitom jen o rychlost. Hodnotí se také kvalita návrhu, nebo zpracování samotné. U nás v týmu to ale stavbou auta nekončí – na provoz týmu si sami sháníme prostředky – komunikujeme s firmami, hledáme sponzory, jezdíme na různé akce, eventy apod. Z kontaktů, které u nás získáte, tak budete těžit celý život.

  Kontaktní e-mail pro případné zájemce:

  RoverOva

  V týmu najdou uplatnění studenti zabývající se konstrukcí, elektronickými obvody, informatikou, geologií a managementem. Všechny tyto znalosti se poté chytře propojí pro úspěšnou účast na soutěžích ze série Rover Challenge.

  Co nabízí spolek studentům, kteří by se chtěli stát jeho součástí?

  Hlavní činností týmu je práce na mobilním robotu K3P4 a příprava na mise v soutěžích Rovech Challenge (http://rcs.marssociety.org/). Studenti budou mít příležitost prakticky využít své znalosti na reálném systému, možnost řešit část systému jako svou závěrečnou práci a účastnit se soutěží v zahraničí.

  Kontaktní e-mail pro případné zájemce:

  Orchestr

  Spolek je určen pro studenty, absolventy a zaměstnance VŠB-TUO.

  Co nabízí spolek studentům, kteří by se chtěli stát jeho součástí?

  Zdokonalení se ve hře na dechové a bicí nástroje, koncertní zájezdy v ČR a zahraničí a možnost zapojení se do organizace chodu spolku.

  Kontaktní e-mail pro případné zájemce.

  BO OSTRAVA

  Univerzitní hokejový klub BO Ostrava tvoří studenti VŠB – Technické univerzity Ostrava a Ostravské univerzity.

  Další spolky

  Česká asociace univerzitního sportu

  Stabilizované zájmové tělocvičné a sportovní sdružení, má pevnou organizační strukturu, vyznačuje se moderním pojetím činnosti a funkčním systémem specifických sportovních soutěží a přeborů.

  Vysokoškolské Katolické Hnutí

  Společenství mladých lidí, kteří studují vysokou školu nebo ji nedávno absolvovali. Mladým lidem nabízíme kromě společenství možnost duchovního růstu, ale také čas pro sebevzdělávání či zábavu.

  Asociace Trigon

  Aktivity vychází z inovativních vizí a myšlenek s přesným zacílením na řešení problémů a nejrůznějších potíží a starostí, s nimiž se lidé s handicapem potýkají nejčastěji. Překonávat překážky nám pomáhá odhodlání, vytrvalost a smysluplnost práce.

  Asociace vysokoškolských poradců

  Asociace sdružuje akademické pracovníky a další zaměstnance působící na vysokých školách, kteří poskytují studijní, psychologické, speciálně-pedagogické, profesní a kariérové poradenství včetně dalších souvisejících služeb studentům vysokých škol, zájemcům o studium na VŠ a dalším klientům, jimž jsou uvedené služby určeny.

  Meltingpot

  Neziskový projekt, jehož cílem je otevírat mysl a srdce široké veřejnosti. Projekt prostřednictvím debat, rozhovorů, prezentací či workshopů nabízí širokou škálu pohledů na globální výzvy společnosti i osobní výzvy jednotlivců; svou pestrostí umožňuje návštěvníkům, posluchačům a divákům nacházet nové perspektivy na „velká“ témata i záležitosti každého dne.

  Toastmaster

  Zbavte se trémy z prezentací. Klub české a anglické rétoriky a leadershipu.

  Řemeslný inkubátor Ostrava, z.s.

  Hlavním cílem projektu FAJNA DILNA je nabídnout široké veřejnosti, a především pak té ostravské, možnost přijít si řemeslo nejenom osahat a vyzkoušet, ale také se pod odborným vedením mistrů dílen a lektorů naučit novým řemeslným dovednostem.

  Impact HUB Ostrava

  Příjemné a inspirativní místo pro práci, setkávání, inovace a rozvoj podnikání.

  Plato Ostrava

  PLATO je městská galerie současného umění v Ostravě. Je příspěvkovou organizací statutárního města Ostravy zaměřenou na současné, především vizuální umění, aniž by budovala vlastní sbírku.

  Pubquiz

  PubQuiz neboli hospodský kvíz je vědomostní týmová hra oblíbená po celém světě. O co jde? Vědět více než soupeř a dokázat, že si stále něco pamatujete ze školních lavic! Představte si populární soutěže z televizních obrazovek (Riskuj, Kufr, AZ kvíz, Milionáře), zaměňte gauč za pohodlí vaší oblíbené hospůdky a společně s vašimi přáteli si zasoutěžte proti ostatním.

  Networking

  Networking je kompetence, která vás může dostat daleko. Přitom nemusí být nepříjemný, jde spíše o to pochopit, co to znamená budovat si síť kontaktů a vztahů. Je to o mentálním nastavení a vnímání svého okolí.  

  1) Páteř networkingu

  Podívejte se na pár tipů ke struktuře, cíli a přínosu networkingu.

  2) Podcast s Petrem Pouchlým na téma Vytváření osobních vztahů

  Zjistěte odpovědi na otázky:

  - Jak s networkingem začít?
  - Koho oslovit jako první?
  - Proč pečovat o svou síť kontaktů?
  - Lze podnikat i bez toho, aniž byste uměli prodat sami sebe?

  3) Doporučujeme - Networking: přirozená cesta k profesní spolupráci

  Online kurz od Seduo zdarma. Kurzem provází Petr Pouchlý.

  Akce v Ostravě

  Máte chuť vyrazit mezi lidmi? Najděte si akci přesně podle svého gusta. Níže vám přinášíme pár tipů, kam zajít.

  Studentský ples

  Tradiční Studentský ples je každoroční jedinečnou událostí pro studenty Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava a studenty Ostravské univerzity. Ples se letos uskuteční 4. 3. 2023 v kulturních prostorách Klubu Alfa města Ostravy. Cílem této akce je vytvoření nezapomenutelné akce plné noblesní atmosféry, při které se ze studentek stávají krásné dámy a ze studentů okouzlující gentlemani. 

  Majáles VŠB-TUO

  Největší moravskoslezská studentská akce, kterou pořádají v rámci studentské organizace Younie studenti VŠB – Technické univerzity Ostrava a studenti Ostravské Univerzity.

  Ostravské derby

  Nejoblíbenější akce školního roku! Hokejové utkání, na kterém se mezi sebou střetne ten nejlepší výběr hráčů dvou největších ostravských univerzit. Protože Ostravě může vládnout jen jeden tým!

  Vrtule - hospodské kvízy

  Záludné otázky, soutěžení, výhry, a především zábava.
  Chceš během semestru zažít víc, než jen běžný pokec u piva? Univerzitní kvíz nabízí tobě a tvým spolužákům skvělý zážitek na večer. Bude ti k tomu stačit pouze tužka, papír a chuť postavit se nové výzvě!

  Viktorka - PubQuiz

  Představte si populární soutěže z televizních obrazovek (Riskuj, Kufr, AZ kvíz, Milionář), zaměňte gauč za pohodlí své oblíbené restaurace a společně s vašimi přáteli si zasoutěžte proti ostatním. Přijďte si to do hlavy nalít trochu jinak! 5 kol, 51 otázek, fajn ceny, styloví moderátoři a stovky témat.

  Noc vědců Ostrava

  Akce oživuje v jeden večer stovky vědeckých budov, do kterých se běžný smrtelník nedostane. Návštěvníci proplouvají laboratořemi, přednáškovými místnostmi, vybuchujícími experimenty a jdou do hloubky aktuálních témat. Děti, dospělí, senioři, každý zapálený pro vědu je vítaný. Setkejte se s našimi vědci a oni už vás naučí vědu milovat.

  Zpět na