Platnost příspěvku skončila 29. 3. 2023!

Company Talk Show

Kariérní centrum VŠB – Technické univerzity Ostrava představilo novou akci, kterou je Company Talk Show. První z nich proběhla na Fakultě elektrotechniky a informatiky a jejím tématem bylo zaměstnání v automotive, tedy v oblasti vývoje, výroby a testování automobilových systémů.

Studentům se tak představily tři velké firmy – HELLA AUTOTECHNIK NOVA, ŠKODA AUTO a VARROC Lighting Systems. Za každou firmu vystoupili dva zástupci, personalista a odborník z praxe. A o čem byla řeč? Například o tom, že cizí jazyk, angličtinu potažmo němčinu, budete v těchto firmách potřebovat. Když budete například v HELLA AUTOTECHNIK NOVA na roční stáži a rozhodnete se vyjet na Erasmus, určitě budete moci vyjet, protože firma toto vaše rozhodnutí ocení, neboť pobyt v zahraničí přináší řadu benefitů. Některé firmy nabízejí i zvýhodněné jazykové kurzy svým zaměstnancům. Důležité je podle personalistů i odborníků z těchto firem říct také to, že něco nevíte a neumíte, nelžete. „Každý z nás se pořád učí,“ shodli se. Lepší je říct NE nebo NEVÍM, než to, že všechno umím a všechno znám, když pak se ukáže opak. Personalisté si krom vašeho CV projdou i vaše sociální sítě – LinkedIn, Facebook, Instagram a udělají si o vás obrázek. Pak vás pozvou na pohovor. Řeč padla také na peníze a na to, o kolik si můžete říct. Příklad: pokud si řeknete o více peněz a personalista na toto přistoupí, musíte pak odvádět práci odpovídající i mzdě, kterou za ni berete. Odborníci se shodli i na tom, že důležitá vlastnost je ze soft skills komunikace.

Kariérní centrum chystá více Company Talk Show, a to i na jiných fakultách VŠB – Technické univerzity Ostrava. Rozhodně se máte na co těšit!

Vloženo: 1. 3. 2019