Platnost příspěvku skončila 31. 8. 2023!

Pavel Maršálek z Fakulty strojní je Mistr ČR v extrémním inline závodě

Pavel Maršálek je zaměstnancem Fakulty strojní, působí jako pedagog na Katedře aplikované mechaniky. Spolu se svým kamarádem Petrem Řehákem se stali Mistry ČR v extrémním 24 hodin trvajícím inline závodě dvoučlenných družstev. Gratulujeme!

Závod se konal v rámci FMsportFEST na Olešné a pánové zajeli 126 kol, tedy 567 kilometrů za 22 hodin a 40 minut. Dva měsíce se věnovali intenzivnější přípravě, zejména pak horám, gymnastickým kruhům nebo florbalu. Takový závod ale není jen o kondici, je hlavně o hlavě, psychicky totiž spousta závodníků odpadne v noci, zejména mezi druhou a třetí hodinou. Náš pedagog a jeho týmový kolega sice trochu zmeškali start, vše ale právě v noci najezdili, získali náskok devět kol a mohli skončit před limitem. Petr Řehák si navíc zaběhl závod na 5 kilometrů, který zaběhl pod dvacet minut.

Vloženo: 8. 8. 2019