Platnost příspěvku skončila 31. 12. 2023!

První diplomové práce specializace Průmyslový design

Studenti NMgr studia úspěšně obhájili své návrhy z oblasti cyklistiky, dopravy nebo záchranářství.

Po dlouhých letech, kdy bylo možné na Fakultě strojní VŠB-TU Ostrava studovat specializaci Průmyslový design pouze v rámci bakalářského programu Strojírenství, se zájemci o tento zajímavý obor dočkali také v navazujícím magisterském programu. V akademickém roce 2018/2019 se první studenti měli možnost přihlásit ke studiu ve specializaci Průmyslový design (3909T001-60), která je součástí navazujícího magisterského stupně studia v programu Strojní inženýrství (N2301), resp. studijního oboru Konstrukční a procesní inženýrství, a v letošním roce první z nich odevzdali a úspěšně obhájili své diplomové práce a splnili tak všechny podmínky k udělení titulu inženýr (Ing.).

Design cyklistické přilby - Ing. Matěj Martínek - náhled

Design dálníku - Ing. Tomáš Wilček - náhled