Platnost příspěvku skončila 30. 4. 2023!

Michal Otyepka novým vedoucím Laboratoře modelování pro nanotechnologie IT4Innovations

V polovině dubna nastoupil v IT4Innovations národním superpočítačovém centru na pozici vedoucího Laboratoře modelování pro nanotechnologie Michal Otyepka.

Povede týmy, které se zaměřují na design nových materiálů, vývoj speciálních povrchů pro nanooptiku a modelování a design nanokompozitů a disponují nejmodernějším vybavením sledujícím současné trendy.

Vědecká dráha Michala Otyepky byla až dosud spjata především s Univerzitou Palackého v Olomouci, kde získal v roce 2004 titul Ph.D., o tři roky později se habilitoval na docenta a v roce 2012 převzal titul profesora Univerzity Palackého Olomouc v oboru fyzikální chemie. V letech 2008 až 2020 působil na Přírodovědecké fakultě jako vedoucí Katedry fyzikální chemie a od roku 2019 jako zastupující ředitel Regionálního centra pokročilých technologií a materiálů (RCPTM). Věnuje se studiu struktury a vlastností nanomateriálů a biomakromolekul, stál mimo jiné u objevu fluorografenu a podílel se na vývoji prvního nekovového magnetu. Opakovaně krátkodobě působil v Itálii, Německu a Francii. V roce 2014 získal grant Neuron Impuls Nadačního fondu Neuron, v roce 2015 grant Evropské výzkumné rady (ERC) a v roce 2020 jako vůbec první český vědec grant ERC Proof of Concept.

Vloženo: 22. 4. 2021