Platnost příspěvku skončila 30. 6. 2023!

VŠB-TUO otevřela inovační platformu Fraunhofer

VŠB – Technická univerzita Ostrava v úterý 8. června 2021 slavnostně otevřela novou inovační platformu, jejíž základem je spolupráce s prestižní německou výzkumnou institucí Fraunhofer-Gesellschaft.

Ke slavnostnímu přestřižení pásky došlo za přítomnosti rektora VŠB-TUO, prof. Václava Snášela a hostů: pozvání přijal hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák, vicepremiér, ministr průmyslu a obchodu a ministr dopravy Karel Havlíček a také zástupci z Německa, prof. Martin Dix a doc. Vladislav Kolarik.

V rámci programu připraveného Oddělením mezinárodních vztahů VŠB-TUO si hosté prohlédli univerzitní kampus a navštívili také IT4Innovations národní superpočítačové centrum.

Fraunhofer-Gesellschaft je prestižní výzkumná instituce, kterou lze přirovnat k německé verzi naší Akademie věd. Hlavním cílem společné platformy je řešení udržitelnější průmyslové výroby. Spolupráce VŠB-TUO s Fraunhofer-Gesellschaft trvá už více než pět let. Výzkumníci budou v rámci platformy zkoumat potenciál technologií, sloužících k řízení energetiky, umělou inteligenci i chytrou průmyslovou výrobu. Díky platformě budou přicházet s inovativními řešeními, která budou průmyslovým firmám sloužit zejména při snižování emisí oxidu uhličitého. Partneři budou hledat systémy na skladování tepelné energie v průmyslu anebo rekuperaci tepla. „Dlouhodobé spolupráce s Fraunhofer-Gesellschaft si velmi vážíme, je to významný partner VŠB – Technické univerzity Ostrava. Těší mě, že bude spolupráce posílena a vznikne první Fraunhofer Innovation Platform v České republice,“ říká rektor VŠB-TUO prof. Václav Snášel.

Vloženo: 9. 6. 2021