Platnost příspěvku skončila 31. 10. 2022!

Veletrh kariéra+ už po čtrnácté nabídne studentům a absolventům VŠB-TUO pracovní příležitosti a bohatý doprovodný program

Veletrh kariéra+ už po čtrnácté nabídne studentům a absolventům VŠB-TUO  pracovní příležitosti a bohatý doprovodný program
VŠB – Technická univerzita Ostrava již po čtrnácté pořádá veletrh pracovních příležitostí kariéra+, který se letos uskuteční v nevšedním podzimním termínu, v úterý 12. října 2021. Vysokoškoláci se mohou těšit na 60 firem, kariérní poradenství a bohatý doprovodný program.

Akce je určena nejen studentům a absolventům VŠB-TUO, ale také široké veřejnosti. Veletrh se bude konat od 9 do 15 hodin v Univerzitní aule VŠB-TUO, vstup na něj je zdarma. „Firmy studentům nabízejí pracovní místa, stáže, brigády, trainee programy či témata diplomových prací. Vysokoškoláci tak mohou nabýt cenné zkušenosti už v době studií. Jsme velmi rádi, že se zájemci na veletrhu potkají i s takovými zaměstnavateli, jako je Škoda Auto, Hyundai nebo Skupina ČEZ,“ přibližuje akci Igor Ivan, prorektor pro komercializaci a spolupráci s průmyslem. Vystavovatelé rovněž představí své firmy a zodpoví dotazy návštěvníků, které se často týkají průběhu a náročnosti výběrových řízení či požadavků na budoucí zaměstnance. Veletrh pracovních příležitostí se bude po roční pauze konat prezenčně, VŠB-TUO ale svým studentům a veřejnosti nabídla festival v netradiční, virtuální podobě, už na jaře.

V rámci kariérního poradenství si studenti mohou nechat zkontrolovat svůj životopis a pak s odborníkem zapracovat na jeho vylepšení. Na k+ speed datingu si prakticky vyzkoušejí pracovní pohovory, a to jak v českém, tak i v anglickém jazyce. Koncept patnáctiminutových pohovorů je pro ně skvělou příležitostí, aby zjistili, jak se u pohovoru budou cítit. U psycholožky kariérního centra si mohou vyzkoušet osobnostní testy, které napoví, jaká práce je pro ně nejvhodnější a jak zvládají stresové situace. „Uvědomujeme si, jak důležitou roli ve výběru zaměstnanců hrají sociální sítě, proto je připravena i možnost konzultace LinkedIn profilů,“ říká Andrea Šimoníková, vedoucí útvaru Podnikání a kariéra a dodává: „Uchazeči o zaměstnání také k životopisu často přidávají svou fotografii. Aby udělala dobrý první dojem, měla by samozřejmě být co nejlepší. Spolupracujeme proto s profesionálním fotografem, jehož služby mohou zájemci využít a nechat si vytvořit profesionální fotografii.“ V hlavní přednáškové aule budou probíhat i přednášky zaměstnavatelů, díky kterým návštěvníci snadno zjistí, která firma jim bude sedět lépe.

Vloženo: 7. 10. 2021