Platnost příspěvku skončila 31. 10. 2022!

Začínají univerzitní ligy, VŠB-TUO má své zastoupení ve florbale, futsale a volejbale

Institut tělesné výchovy a sportu VŠB-TUO přihlásil muže i ženy do florbalových, futsalových a volejbalových soutěží. Naši sportovci se rozhodně nejdou jen zúčastnit!

Pedály až na zem, letos startuje premiérový ročník UNIVERZITNÍCH LIG a opravdu se čeká velmi vysoká kvalita. Po vzoru severoamerických univerzitních lig se letos rozběhnou soutěže i u nás.Naše univerzita VŠB-TUO se rozhodně nejde pouze zúčastnit a odehrát si pár zápasů, ale všechny přihlášené týmy již tvrdě trénují a připravují se na start soutěží.

A jaký je systém soutěží? Hraje se základní část soutěže a následně ty nejlepší týmy postoupí do PLAY OFF, takže by nás mělo čekat ve všech sportech DERBY s Ostravskou univerzitou a následně zápasy s UP Olomouc a UTB Zlín. "Všechny domácí zápasy odehrajeme na naší sportovní hale u kolejí v areálu VŠB-TUO a budou nás reprezentovat ti nejlepší studenti ve svých sportech a naším cílem je soutěže vyhrát," přibližuje Martin Kapsa z ITVS VŠB-TUO.

Na českých akademických hrách v Olomouc, které se konaly na začátku září se nejlépe umístili florbalisti, kteří vyhráli zlaté medaile a budou tak patřit k největším favoritům na titul. Stříbro si z akademických her přivezly naše volejbalistky a holky mají velkou motivaci letos celou univerzitní ligu vyhrát. Futsalisté před novou sezónou hodně posílili a rovněž plánují hrát o titul. Finálové zápasy všech univerzitních lig by navíc měly být vysílány v přímém přenosu na ČT SPORT, což je další obrovská motivace pro všechny se tam dostat.

Vloženo: 15. 10. 2021