Platnost příspěvku skončila 31. 12. 2022!

VŠB-TUO zahájí výstavbu Ekonomické fakulty v univerzitním kampusu

Kampus VŠB – Technické univerzity Ostrava se rozšíří o další budovu. Do léta 2024 vyroste v kampusu nová budova Ekonomické fakulty, jejíž základní kámen bude položen 20. 12. 2021 za objektem H.

Ekonomická fakulta sídlí v budově na Sokolské třídě v centru města od svého založení v roce 1977. „Její současné prostory jsou zastaralé a nesplňují požadavky na moderní výuku. Rozhodli jsme se proto pro přemístění Ekonomické fakulty do porubského kampusu,“ přibližuje rektor VŠB-TUO Václav Snášel, který věří, že přesun Ekonomické fakulty z centra města do univerzitního kampusu bude přínosný pro všechny strany.

„Chceme podpořit rozvoj fakulty a posílit spolupráci s dalšími fakultami univerzity jak v oblasti výuky, tak v oblasti vědy a výzkumu. Studenti získají moderní a interaktivní prostory a budou moci využívat zázemí a infrastrukturu univerzitního kampusu,“ doplňuje důvody přesunu děkan Ekonomické fakulty VŠB-TUO Vojtěch Spáčil. Nová budova Ekonomické fakulty bude odpovídat náročným energetickým a ekologickým standardům. Jedná se o moderní pětipodlažní objekt, který bude disponovat učebnami, studovnou, kancelářemi, podzemním parkováním, odpočinkovými zónami nebo vyhlídkovou terasou. Vylepšení zázemí se díky nové budově dočkají také cyklisté, pro které bude k dispozici kolárna.

Cena nové budovy Ekonomické fakulty, která je výsledkem otevřeného výběrového řízení, činí téměř 810 milionů korun. Po úspěšném podání projektu na její výstavbu a vypracování zadávací dokumentace bude nyní VŠB – Technická univerzita Ostrava řešit prodej, případně využití budov v centru města, kde je Ekonomická fakulta situována nyní.

Slavnostní poklepání základního kamene Ekonomické fakulty proběhne v pondělí 20. 12. 2021 v 9 hod za budovou H v porubském kampusu univerzity na ul. 17. listopadu.

Vloženo: 15. 12. 2021