Platnost příspěvku skončila 31. 12. 2022!

Tři roky s novým logem VŠB-TUO

Měření, přesnost, racionalita, jednotka a škála. To jsou oblasti, na něž odkazuje nové logo VŠB-TUO.

To bylo studentům, zaměstnancům i absolventům představeno v prosinci 2018. Letos tedy slaví už tříleté výročí.

Logo se člení do tří úrovní a popisuje celý organismus VŠB – Technické univerzity Ostrava. Od fakult, kateder a institutů až po jednotlivá pracoviště. Vychází z reliéfu Promethea, který se nachází na budově rektorátu a odkazuje na více než 170 let dlouhou historii univerzity.

Od doby jeho vzniku se logo úspěšně adaptovalo do života univerzity: vznikly šablony prezentací, hlavičkové papíry, vizitky, plakáty, pozvánky a brožurky, reklamní předměty, propagační prezentace a videa i další dokumenty. Spolu s nimi byl vytvořen i Manuál jednotného vizuálního stylu.

Změny vizuálu stále probíhají, v současné době se dokončuje venkovní a vnitřní navigační systém. Jak se logo do života VŠB-TUO adaptovalo, se můžete přesvědčit ve fotogalerii.

Text: redakce

Foto: archiv redakce