Platnost příspěvku skončila 31. 1. 2024!

Ve Velkém světě techniky DOV stojí formule vyrobená na VŠB-TUO

Fakulta strojní VŠB-TUO 25. ledna ve 12 hod. slavnostně otevře expozici Formula Student Ostrava ve Velkém světě techniky v Dolních Vítkovicích. Ta bude pro jeho návštěvníky k vidění minimálně rok.

Expozice bude odhalena za přítomnosti vedení univerzity a Fakulty strojní, členů týmu Formula Student Ostrava, Průmyslové rady a Národního strojírenského klastru. Dominovat jí budou dva monoposty z dílen VŠB-TUO. „Návštěvníkům ukážeme závodní simulátor, který vznikl z našeho prvního prototypu. Dalším vystaveným kouskem je Vector 04, v pořadí čtvrtá formule vyrobená na VŠB-TUO, se kterou naši studenti soutěžili na závodech Formula SAE Italy a FS Czech v roce 2018,“ přibližuje expozici Robert Čep, děkan Fakulty strojní. Součástí budou i dva interaktivní exponáty, na kterých si budou moci malí i velcí návštěvníci Velkého světa techniky vyzkoušet například výměnu pneumatik na čas nebo pomocí olejové vany zjistit, jak se chová motorový olej při průjezdu zatáčkou.

Příprava expozice byla, jak přiznává kapitán týmu Formula Student Ostrava Samuel Cienciala, velmi komplikovaná. „Do příprav nám zasáhla pandemie. Dlouho jsme se nemohli dostat k nám na dílnu a stavba expozice se tak velmi protáhla. Jsme proto velice rádi, že exponáty půjdou po dvou letech intenzivní práce konečně vidět,“ doplňuje student. Tým momentálně pracuje na výrobě již sedmého monopostu Vector 07, se kterým se zúčastní hned několika závodů.

Po slavnostním otevření expozice bude následovat workshop na téma Vodíkové technologie pod záštitou Národního strojírenského klastru.

Vloženo: 20. 1. 2022