Platnost příspěvku skončila 31. 8. 2022!

Služby nabízené kanceláří International Contact Point

Kancelář ICP pomáhá zahraničním studentům a zaměstnancům v orientaci v českém prostředí a zároveň je k dispozici pracovištím v rámci univerzity při procesu zaměstnávání cizinců.

Ve středu 16. února proběhla akce pořádaná kanceláří International Contact Point, určená zahraničním studentům. V rámci akce byli nově příchozí studenti ze zemí mimo Evropskou unii seznámeni se základními principy fungování univerzity, byly jim poskytnuty informace týkající se pobytových karet a víz, využívání služeb zdravotní péče a další potřebné informace důležité pro jejich běžné a bezpečné fungování na našem území.

Kancelář ICP již několik let pomáhá přijíždějícím zahraničním studentům a zaměstnancům v orientaci v českém prostředí. Nejčastěji s cizinci řeší pobytová oprávnění, ubytování, pojištění, zdravotní péči, otevírání účtů v bance a mnoho dalšího.

Pro zahraniční studenty a zaměstnance navíc kancelář ICP pravidelně organizuje akce, semináře a workshopy zaměřené na poznávání pro ně zcela odlišného prostředí a kultury.

Cizinci nejraději navštěvují kancelář osobně a to v kruhové budově C.

V neposlední řadě kancelář ICP rovněž nabízí své služby pracovištím v rámci univerzity, která plánují do svého týmu přivést zahraničního vědce či akademika. V takovém případě je však potřeba kancelář ICP kontaktovat nejlépe měsíc před příjezdem zahraničního odborníka, aby se stačily včas připravit všechny formality a nástup nového zaměstnance byl plynulý a příjemný pro obě strany.

V případě potřeby můžete kancelář ICP kontaktovat telefonicky, emailem nebo ji navštívit osobně.

Zahraniční studenti:

Barbora Štivarová