Platnost příspěvku skončila 31. 3. 2023!

Snížili jsme poplatek pro doktorandy studující v angličtině

VŠB – Technická univerzita Ostrava snížila poplatek pro doktorandy, studující v angličtině, na 500 Kč za semestr.

VŠB – Technická univerzita Ostrava snížila poplatek pro doktorandy, studující v angličtině, na 500 Kč za semestr. "Naším cílem je, abychom měli více doktorandů ze zahraničí. Ti by mohli vyučovat nejen naše zahraniční, ale i české studenty. Angličtina je v dnešní době již standard, proto chceme i my zlepšit znalosti cizího jazyka u našich studentů," říká prorektorka pro studium Zdeňka Chmelíková.

O doktorském studiu:

Absolventi doktorského studia jsou perfektně připraveni zvládat nejnáročnější úkoly aplikované vědy i praxe. Předpokladem přijetí je ukončené magisterské studium ve stejném nebo příbuzném oboru. Má standardní délku tři nebo čtyři roky studia. Je určeno pro absolventy magisterského studijního programu. Studium je zakončeno státní doktorskou zkouškou a obhajobou disertační práce. Absolventi získávají akademický titul doktor (Ph.D.) a jsou připraveni na vědeckou kariéru.

Vloženo: 1. 3. 2022