Fakulta materiálově-technologická VŠB-TUO oslaví čtvrtstoletí svého studijního programu výstavou

Fakulta materiálově-technologická VŠB-TUO pořádá výstavu velkoplošných fotografií uměleckých odlitků, závěrečných prací absolventů studijního programu Umělecké slévárenství, které letos slaví 25 let. Při této příležitosti 9. března ve 14:30 v galerii FEIKA koná její vernisáž.

Tu zahájí nová děkanka fakulty, Kamila Janovská. „Akci jsme pojali jako ohlédnutí za uplynulým čtvrtstoletím. Chceme připomenout, kolik krásných uměleckých děl u nás na fakultě vzniklo. Zároveň chceme symbolicky poděkovat našim bývalým učitelům a kolegům, kteří se o vznik unikátního studijního programu, jakým umělecké slévárenství je, zasadili,“ říká děkanka Janovská.

Prezentace vystavovaných objektů je jedinečná svým pojetím. „Z praktických důvodů jsme se místo převozu samotných odlitků rozhodli vytvořit sérii velkoformátových fotografií vybraných uměleckých děl. Tento formát výstavy pak do budoucna plánujeme představit i na dalších místech města, regionu a republiky a touto cestou propagovat náš studijní program,“ doplňuje děkanku Kamilu Janovskou garant programu, Petr Lichý.

Autorem fotografií je jeden z absolventů Uměleckého slévárenství a současný student doktorského studia na Katedře metalurgie a slévárenství, Jiří Rygel. Výstava je přístupná veřejnosti do 30. dubna 2022, a to v galerii FEIKA, která se nachází v budově Fakulty elektrotechniky a informatiky VŠB-TUO.

Vloženo: 7. 3. 2022