Platnost příspěvku skončila 30. 4. 2023!

VŠB-TUO pozastavuje plnění mezinárodních smluv o spolupráci s ruskými a běloruskými univerzitami

Kolegium rektora se na svém zasedání dne 7. 3. 2022 usneslo, že ode dne 8. 3. 2022 pozastavuje plnění meziuniverzitních smluv o spolupráci s ruskými a běloruskými univerzitami po dobu válečného konfliktu

To znamená, že na základě těchto smluv již nebudou přijímáni žádní noví studenti z těchto univerzit. Tento krok se nedotkne studentů, kteří již na VŠB-TUO na základě těchto smluv studují. Netýká se ani osob, které již mají platné vízum pro pobyt v České republice, a které se v současné době připravují na studium na naší univerzitě v prezenčních jazykových kurzech českého jazyka (tyto kurzy nejsou organizovány na základě mezinárodních smluv s ruskými nebo běloruskými univerzitami), stejně tak se rozhodnutí netýká osob, které se již v České republice nacházejí, mají povolení k pobytu, a splní podmínky přijímacího řízení na konkrétní fakultě univerzity.

K tomuto kroku přistupuje univerzita vzhledem k přetrvávající agresi ozbrojených sil Ruska na Ukrajině. Do Ruska a Běloruska také nebude VŠB-TUO vysílat ani svoje zaměstnance nebo studenty.

Vloženo: 7. 3. 2022