VŠB-TUO získala Ceny Domu zahraniční spolupráce

Dům zahraniční spolupráce (DZS) vyhlásil i v roce 2021 Ceny DZS. Ceny byly poprvé předány v roce 2018 a udělují se ve všech programech, které DZS administruje. Uspět může každý typ výjezdu nebo aktivity, ať už se jedná o dobrovolnický pobyt, vysokoškolské studium, odbornou stáž. VŠB-TUO se do posledního ročníku aktivně zapojila a připravila celkem 7 nominací do jednotlivých kategorií.

Do užšího finále se dostaly hned 4 nominace univerzity, slavnostní předávání se konalo ve čtvrtek 7. dubna 2022 za účasti významných hostů včetně ministra školství Petra Gazdíka.

V kategorii Účastník vyjíždějící z ČR nebo v rámci ČR zvítězila Ing. Hana Dvořáčková, Ph.D., která v roce 2020 dokončila doktorské studium Finance na Ekonomické fakultě. Studentka, dnes již zaměstnankyně VŠB-TUO, absolvovala v rámci každého typu studia minimálně jeden studijní pobyt v zahraničí a dnes šíří mezi svými studenty informace o možnostech výjezdů do zahraničí.

V kategorii Zahraniční účastník přijíždějící do ČR získal cenu student dnes již doktorského studia na Fakultě elektrotechniky a informatiky VŠB-TUO z Dominikánské republiky Melvin Alexis Lara de Leon. Melvin získal stipendium na studium navazujícího magisterského programu Mechatronika a po absolvování Fakulty strojní VŠB-TUO se rozhodl v Ostravě zůstat. Je velmi aktivní, je zapojen do několika projektů a pomáhá svým příkladem uchazečům o studium z karibské oblasti zdárně zvládnout proces přijímacího řízení. V nominaci byl dále Stanislav Legutko za přínos při pořádání letních škol s podporou programu CEEPUS.

V kategorii Flexibilita a inovace se do užšího finále dostal projekt „Tour de France“. Projekt si klade za cíl přilákat na VŠB-TUO ještě vyšší počet výměnných studentů z Francie, kterých každoročně přibývá, a prohloubit spolupráci mezi univerzitami a výzkumnými pracovišti, což má dopad i na město a region. Francouzští studenti jsou největší skupinou výměnných studentů, která na VŠB-TUO v současné době jezdí.

Text: JUDr. Michaela Vráželová, Ph.D., LL.M.

Foto: Michaela Vráželová

Vloženo: 8. 4. 2022