Spolupráce VŠB-TUO s RICAIP

Dne 28. 4. 2022 proběhlo slavnostní otevření TESTBEDU PRO PRŮMYSL 4.0, které tvoří jádro páteřní sítě evropského Centra excelence RICAIP podpořeného z OP VVV a Horizont 2020 v celkové výši téměř 48,5 mil. na období 2019-2026.

V rámci akce dále bylo podepsáno memorandum o spolupráci s novými partnery německým institutem Fraunhofer IWU a také mezi RICAIP a Vysokou školou báňskou – Technickou univerzitou Ostrava.

„Naše spolupráce s RICAIP a CIIRC ČVUT není novinkou, důkazem toho ostatně je i nedávno předložený společný projekt na rozvoj velké výzkumné infrastruktury, který počítá s propojením našeho testbedu CPIT TL3 v Ostravě s oběma RICAIP testbedy v Praze na CIIRC ČVUT a v Brně na CEITEC VUT. Také s institutem Fraunhofer IWU již několik let spolupracujeme na projektech především v oblasti technologií pro řízení energetiky a chytré průmyslové výroby.  Je tedy symbolické, že jsme se dnes všichni setkali a oficiálně tyto vazby potvrdili,“ říká rektor VŠB-TUO prof. Václav Snášel.

Vloženo: 4. 5. 2022