Platnost příspěvku skončila 31. 5. 2023!

Vynálezy VŠB-TUO pomáhají firmám v rozvoji

Inovace hýbou světem. Jsou známkou pokroku a technické vyspělosti společnosti a pro vysoké školy jsou jedním z pilířů zajištění dalšího rozvoje.

Tento trend následují i zaměstnanci Hornicko-geologické fakulty a CEET VŠB-TUO.  Týmu doc. Nečase a prof. Zegzulky se podařilo vyvinout novou technologii pro plnění lisovací formy při výrobě víceplášťových trubek s cílem uplatnit tuto technologii v praxi, a to se díky interní podpoře projektu GAMA Technologické agentury České republiky také povedlo.

Samotná podstata patentovaného řešení spočívá ve zvýšení efektivity výroby víceplášťových trubek a nižší časové náročnosti při snížených nákladech na použitý materiál v technologii výroby.

Uplatnění inovačního řešení proběhlo za podpory Centra transferu technologií VŠB-TUO, které poskytlo cenné zkušenosti a podporu při hledání aplikační firmy a následně při uzavření licenční smlouvy.

Tímto byla úspěšně ukončena dlouhá a nelehká cesta od prvotní myšlenky k uzavření licenční smlouvy a transferu technologie do průmyslové praxe. To nyní umožňuje soukromé společnosti využít inovační řešení, které rozšíří její portfolio nabízených produktů a poskytne potřebnou výhodu na trhu.

Gratulujeme našim zaměstnancům k úspěchu a přejeme mnoho dalších úspěšných a inovativních nápadů do budoucna!

Vloženo: 1. 6. 2022
Útvar: HGF - Hornicko-geologická fakulta