Přeskočit hlavičku
Platnost příspěvku skončila 31. 8. 2022!

České akademické hry 2022

Jubilejní 20.ročník Českých akademických her hostila Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích.

Ve dnech 15.-22.6.2022 se uskutečnila na sportovištích v Českých Budějovicích největší domácí sportovní univerzitní soutěž, startovali na ní také sportovní reprezentanti - studenti VŠB-TUO a dařilo se jim skvěle!

Do závěrečného turnaje v kolektivních sportech postoupila čtyři družstva VŠB-TUO, největší radost nám připravili futsalisté, kteří nenašli v turnaji přemožitele a vyhráli bez jediné porážky! Ve finále přehráli tým MU Brno 3:0 a získali titul akademických mistrů ČR 2022! Tým florbalu mužů vybojoval 3.místo, florbalistky skončily čtvrté a volejbalistky šesté.

V individuálních sportech se v dresu VŠB-TUO nejvíce dařilo stolním tenistům a tenistkám, vybojovali celkem 7 medailí a do bodovací soutěže univerzit přispěli 17 body. Tituly akademického mistra ČR ve dvouhře a v MIXu vybojoval Tomáš Martinko, společně s Alešem Rusnákem získal bronz ve čtyřhře. Rusnák přidal do medailové sbírky stříbro v MIXu a bronz ve dvouhře. V ženských soutěžích získala Markéta Ševčíková dvě stříbrné medaile (dvouhra a čtyřhra).

V atletických soutěžích vybojovala titul akademické mistryně ČR oštěpařka Ivana Koktavá, mílař Martin Kováčech získal stříbrnou medaili v běhu na 1500 metrů. V judu obhájil loňskou stříbrnou medaili Václav Jašek v kategorii nad 100 kg. Ve smíšené soutěži golfistů vybojoval bronz Matyáš Sliwka a také se podílel na celkovém vítězství družstva.

Celkem získali sportovci-studenti VŠB-TUO 5 zlatých, 5 stříbrných a 4 bronzové medaile, do bodovací soutěže univerzit nasbírali 31 bodů, a to nakonec stačilo na konečnou 9.příčku ze 30 zúčastněných českých univerzit a VŠ. Vítězství si z Českých Budějovic odváží Univerzita Karlova Praha, druhá byla Masarykova univerzita Brno a třetí místo obsadila Univerzita Palackého Olomouc.

Vloženo: 14. 6. 2022
Kategorie:  Aktuality
Útvar: 713 - Institut tělesné výchovy a sportu