Platnost příspěvku skončila 30. 6. 2023!

Na VŠB-TUO je k vidění výstava Evropa příležitostí, zkušeností a rozvoje

V úterý 14. června proběhla v aule VŠB – Technické univerzity Ostrava vernisáž k výstavě Evropa příležitostí, zkušeností a rozvoje, spojená se setkáním účastníků. Ti publiku prozradili své příběhy ze zahraničních výjezdů, na které vycestovali díky mezinárodním vzdělávacím programům a aktivitám.

Účastníci vernisáže si mohli panely detailně prohlédnout, nechat se inspirovat a vyměnit si kontakty pro další spolupráci. Nejen studenti a zaměstnanci VŠB-TUO se v rámci výstavy dozvědí více o programech Erasmus+, Evropském sboru solidarity, Fondech EHP a dalších zajímavých příležitostech a iniciativách, které Evropa nabízí.

Výstava, která bude k vidění do poloviny července, vznikla ve spolupráci středisek Europe Direct a Eurocentrum Ostrava, sítě Eurodesk a za podpory Domu zahraniční spolupráce i místních organizací. Na několika místech v Ostravě již byla k vidění také její venkovní verze.

Výstava je jedním z výstupů Centralizovaného rozvojového projektu C29-2022 Komunikace priorit a témat českého předsednictví Radě EU se zaměřením na problematiku vysokého školství a vzdělávání.

Text: redakce

Foto: Eurocentrum Ostrava - Martin Kusyn