VŠB-TUO a Slovenská technická univerzita v Bratislavě uzavřely memorandum o porozumění

Rektoři VŠB – Technické univerzity Ostrava a Slovenské technické univerzity v Bratislavě včera na půdě STU podepsali memorandum o porozumění. Podpis je zúročením dlouhodobé spolupráce, se kterou obě univerzity počítají i do budoucna.

Memorandum zahrnuje nejen výměnné pobyty studentů, učitelů nebo výzkumných a administrativních pracovníků, ale také spolupráci ve vědě a výzkumu, sdílení akademických materiálů, publikací a informací. "Chceme spolupracovat v přípravě společných programů, výměny školitelů a dokorandů. Rád bych, aby se univerzita podílela i na projektu nových laboratoří, které naše univerzita chystá," říká rektor VŠB-TUO Václav Snášel.

"Univerzity si prirodzene našli pole pôsobnosti aj na úrovni fakúlt, kde je k dispozícii široké pole vzájomnej spolupráce a výmeny skúseností,“ doplňuje o spolupráci prorektor STU Štefan Stanko. Školy mají podobné zaměření i preferovanou oblast výzkumu, a to v materiálových výzkumu, energetice a informace.

Text: redakce

Foto: STU v Bratislavě