Platnost příspěvku skončila 31. 12. 2023!

Design příslušenství pro motocykl Indian Scout Bobber ve službách UPS

Design příslušenství pro motocykl  Indian Scout Bobber ve službách UPS
Bakalářské práce studentů specializace Design průmyslových výrobků na Katedře konstruování jako výsledek úspěšné spolupráce s Indian Motorcycle Ostrava.

O tom, že vše souvisí se vším, patrně nemusíme dlouze diskutovat. Díky dřívějším kontaktům prodejce motocyklů s Restaurátorskou dílnou FS VŠB-TUO, která mimo jiné restaurovala motocykl Indian Scout 37 z roku 1927, začala mezi Katedrou konstruováníIndian Motorcycle Ostrava spolupráce také v oblasti designu příslušenství pro motocykl aktuálně na trhu nabízený.

Již na začátku letošního roku jsme vás informovali o zájmu společnosti UPS využít v městské aglomeraci k doručování drobných zásilek motocykl Indian Scout Bobber s tím, že návrhem designu příslušenství v podobě přední kapotáže a přepravních kufrů byli pověření studenti specializace Design průmyslových výrobků na Katedře konstruování.

Požadavek zadavatele byl po dohodě řešen formou zadání dvou atraktivních témat bakalářských prací s názvy "Design přední kapotáže pro přestavbu motocyklu Indian na doručování zásilek" a "Design přepravních kufrů pro přestavbu motocyklu Indian na doručování zásilek", když vedoucím obou prací byl MgA. Petr Nenička.

Výsledkem snažení obou studentů jsou nejen dvě zpracované a úspěšně obhájené bakalářské práce, ale zejména návrh praktického a funkčního příslušenství motocyklu Indian Scout Bobber, jak můžete posoudit na přiložených vizualizacích. V případě kufrů byl samozřejmě kladen důraz na vytvoření odpovídajících úložných prostorů pro doručování listinných a drobných kusových zásilek, u přední kapotáže pak na možnost uložení nutného vybavení kurýra (platební terminál, peněženka, poznámkový blok …).

Vizualizace detailů přední kapotáže a přepravních kufrů

Vloženo: 25. 7. 2022
Útvar: 340 - Katedra konstruování