Platnost příspěvku skončila 30. 9. 2023!

Představili jsme mezinárodní publikace MATHEMATICS EDULARP

Poslední srpnové pondělí byla na VŠB-TUO představena nová mezinárodní publikace MATHEMATICS EDULARP – Educational Live Action Role Playing Game in Mathematical Context.

Publikace vznikla v rámci projektu Mathematics EduLarp (2019-1-CZ01-KA201-061377). V rámci uvedení publikace byl prezentován desing inovativní matematické larpové hry a zkušenosti z její realizace v České republice, Itálii a ve Španělsku.

Předkládaná publikace Mathematics EduLARP představuje myšlenková východiska a design originální pedagogické hry – edularpu, kterou lze studenty motivovat ke studiu přírodovědných předmětů, zvláště matematiky. Za využití metody edularpu jsou rozpracovány matematické koncepty i mezipředmětové vztahy tak, aby byly rozvíjeny nejen znalosti, ale i dovednosti jako prostorová orientace, komunikace v malém týmu, řešení problémů.

Na přípravě publikace se podílel mezinárodní tým projektu Mathematics EduLARP z VŠB – Technické univerzity Ostrava, University of Cantabria a University of Genoa.

Vloženo: 1. 9. 2022